Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski po hasłem: „Nie lękajcie się”. W sposób szczególny chcemy przeżyć go w rozważaniu nauczania św. Jana Pawła II skierowane szczególnie do nas Polaków.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną oraz do puszek na Żywy Pomnik Św. Jana Pawła II – Dzieło Tysiąclecia.
 3. Bóg zapłać panu Benkowi z Mileszew za odnowienie figury Serca Pana Jezusa w Lembargu.
 4. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem o godz. 16.30.
 5. W czwartek zapraszam dzieci klas II na katechezę parafialną oraz III na różaniec.
 6. W piątek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w łączności z różańcem i Mszą Św..
 7. W sobotę na godz. 16.45 zapraszam młodzież, która ma otrzymać w tym roku sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny. W tym dniu zbiórka do puszek na Misje.
 9. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele. Można także nabyć kalendarz misyjny na Nowy Rok 2022.
 10. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony M.B. Różańcowej. W naszej świątyni różaniec dla dzieci z całej parafii i dorosłych w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę i niedzielę proszę o odmówienie różańca w swoich rodzinach. Proszę jednocześnie, aby we wtorek różaniec w Kościele Parafialnym odmawiały dzieci, które przyjęły I Komunię Św. w tym roku (obecne klasy IV przygotowujące się do uroczystości rocznicowej), w czwartek dzieci z klas II i III, a w piątek młodzież przygotowująca się do bierzmowania (proszę młodzież o zabranie indeksów). W środę proszę o odmawianie modlitwy różańcowej Żywy Różaniec – w tym tygodniu proszę Różę p. Kostrubiec.
 11. Na ołtarzu MBNP i na stoliku pod chórem, a w Konojadach na balustradach wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę zaznaczyć godz., albowiem wypominki bez godz. będą traktowane jako jednorazowe i modlone w listopadzie.
 12. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej.
 13. W tym tygodniu wspominamy:
  – środa – Św. Honorat Koźmiński, prb.;
  – piątek – św. Teresa od Jezusa, dz., dr Kościoła;
  – sobota – św. Jadwiga Śląska.
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.