Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 17.10.2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o tych co niosą Chrystusa na krańce świata. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Misje.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje do naszej świątyni. Polecam ją Waszej ofiarności, za którą składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem o godz. 16.30.
 4. W piątek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w łączności z różańcem i Mszą Św.. Zapraszam młodzież przygotowująca się do bierzmowania na katechezę i do odmawiania różańca (proszę młodzież o zabranie indeksów – obecność obowiązkowa).
 5. W sobotę na godz. 17.00 zapraszam młodzież, która ma otrzymać w tym roku sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 7. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony M.B. Różańcowej. W naszej świątyni różaniec dla dzieci z całej parafii i dorosłych w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę i niedzielę proszę o odmówienie różańca w swoich rodzinach. Proszę jednocześnie, aby we wtorek różaniec w Kościele Parafialnym odmawiały dzieci, które przyjęły I Komunię Św. w tym roku (obecne klasy IV przygotowujące się do uroczystości rocznicowej – do dzisiaj ich nie było). W środę proszę o odmawianie modlitwy różańcowej Żywy Różaniec – w tym tygodniu proszę Różę p. Rozwadowskiej z Mileszew. W czwartek zapraszam do odmawiania różańca dzieci klas II oraz III na różaniec.
 8. Na ołtarzu MBNP i na stoliku pod chórem, a w Konojadach na balustradach wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę zaznaczyć godz., albowiem wypominki bez godz. będą traktowane jako jednorazowe i modlone w listopadzie.
 9. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej. Proszę opiekunów grobów o uregulowanie dzierżawy miejsca na cmentarzu, jeżeli minęło 20 lat od pogrzebu, bądź minęło przedłużenie wcześniej dokonane. Jednocześnie informuję, że zgodnie z prawem cmentarnym brak informacji i opłaty do końca roku, będzie równoznaczne z rezygnacją i przeznaczeniem tego miejsca do ponownego pochówku.
 10. W tym tygodniu wspólnie z p. Markiem i p. Kasią udało nam się zagospodarować dwie części ogrodu (posadzono nowe różne krzewy). W najbliższym czasie będziemy kontynuować prace na ogrodzie, tak aby mógł służyć nam wszystkim, bo to jest też nasza chluba. Jakby ktoś chciał ofiarować krzewy na ogród to proszę o kontakt.
 11. Pragnę poinformować, że w czwartek podpisałem umowę w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, na kwotę 5000 zł z UMiG Jabłonowo Pomorskie.
 12. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 13. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 14. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Łukasz, Ewangelista, święto;
  – środa – św. Jan Kanty, prb;
  – piątek – św. Jan Paweł II, uroczystość.
 15. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.