Ogłoszenia Parafialne XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje do naszej świątyni.
 2.  W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana przeznaczona na spłatę zobowiązań za remont kostnicy. Polecam ją Waszej ofiarności, za którą składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. We wtorek Mszy Św. nie ma. W tym dniu proszę odmówić różaniec w gronie rodzinnym.
 4. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem o godz. 16.30.
 5. W piątek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w łączności z różańcem i Mszą Św.. Zapraszam młodzież przygotowująca się do bierzmowania na katechezę i do odmawiania różańca (proszę młodzież o zabranie indeksów – obecność obowiązkowa).
 6. W sobotę  Msze Św. wyjątkowo o godz. 11.00 i 14.00. Na godz. 14.00 zapraszam młodzież, która ma otrzymać w tym roku sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 7. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela w cenie 6 zł. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 8. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony M.B. Różańcowej. W naszej świątyni różaniec dla dzieci z całej parafii i dorosłych w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę i niedzielę proszę o odmówienie różańca w swoich rodzinach. Proszę jednocześnie, aby wyjątkowo w  poniedziałek różaniec w Kościele Parafialnym odmawiały dzieci, które przyjęły I Komunię Św. w tym roku (obecne klasy IV przygotowujące się do uroczystości rocznicowej), w czwartek dzieci z klas II i III. W środę proszę o odmawianie modlitwy różańcowej Żywy Różaniec – w tym tygodniu proszę Różę p. Tarki i Piórkowskiej. 
 9. W tym tygodniu spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Św. codziennie przed różańcem. Niech nie będzie wśród nas tych co zaniedbają największy dar – Komunii Św. ofiarowany naszym zmarłym.
 10. W piątek po Mszy Św. obowiązkowa zbiórka Służby Liturgicznej i Służby Maryjnej.
 11. Na ołtarzu MBNP i na stoliku pod chórem, a w Konojadach na balustradach wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę zaznaczyć godz., albowiem wypominki bez godz. będą traktowane jako jednorazowe i modlone w listopadzie.
 12. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej. Proszę opiekunów grobów o uregulowanie dzierżawy miejsca na cmentarzu, jeżeli minęło 20 lat od pogrzebu. Jednocześnie informuję, że zgodnie z prawem cmentarnym brak informacji i opłaty do końca roku, będzie równoznaczne z rezygnacją i przeznaczeniem tego miejsca do ponownego pochówku.
 13. W tym tygodniu po raz kolejny wspólnie udało nam się zagospodarować część ogrodu, dzięki ofiarowanym przez p. Bogdana z Bukowca krzewom i kwiatom. Będziemy kontynuować prace na ogrodzie, tak aby mógł służyć nam wszystkim, bo to jest też nasza chluba. Jakby ktoś chciał jeszcze ofiarować krzewy na ogród to proszę o kontakt.
 14. Chciałbym serdecznie podziękować p. Robertowi z Lembarga za bezinteresowną pomoc i własną inicjatywę wywiezienia trawy z ogrodu,. Bóg zapłać także tym, którzy utożsamiają się z parafią i wspierają swoimi ofiarami pieniężnymi na rzecz remontów i inicjatyw prowadzonych w parafii, a także wszystkim tym, którzy wspierają mnie poświęconym czasem.
 15. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy ś.p. Stanisława Słowik. Zdrowaś Maryjo…
 16. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 17. W tym tygodniu wspominamy:
  – czwartek – Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.
 18. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.