Ogłoszenia Parafialne XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać Paniom za posprzątanie Kościoła i wokół naszej świątyni oraz ogrodu parafialnego. Bardzo dziękuję za wszelkie bezinteresowne prace na rzecz parafii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone  na kolektę remontowo – budowlaną przeznaczoną na spłatę zobowiązań za remont kostnicy oraz na dalsze prace remontowe w plebanii.
 3. W poniedziałek 01 listopad – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w trochę zmienionych godzinach: 8.00 w Lembargu, a o godz.10.00 w Konojadach, którą  poprzedzi modlitwa za zmarłych na cmentarzu o godz. 9.30. Msza o godz. 12.00 na naszym cmentarzu będzie poprzedzona procesją za zmarłych o godz. 11.30, która rozpocznie się modlitwą przy grobach kapłanów. Przypominam, że w tym dniu obecność na Mszy Św. jest obowiązkowa.
 4. We wtorek 02 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 10.00 i 16.00 w Lembargu. Pamiętajmy o naszych zmarłych, szczególnie w listopadzie, w naszych modlitwach, odprawianych Mszach Św. Jest to najpiękniejszy dar, jaki możemy im już dzisiaj ofiarować. Znicze, kwiaty nie dadzą im łaski zbawienia. A pamiętajmy im szybciej dostaną się do nieba tym większe wstawiennictwo my tu na ziemi będziemy mieli u Ojca.
 5. W dniach od 01 do 08 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy w tych dniach nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych i być w stanie łaski uświęcającej.
 6. Od 02 listopada Msze Św. w dni powszednie o godz. 16.00 (czas zimowy).
 7. Można odbierać kartki na wypominki roczne, listopadowe i jednorazowe. Składamy je wypełnione w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Brak godziny na wypominkach jest traktowane jako wypominki jednorazowe. Za zmarłych z wypominek jednorazowych modlić się będziemy przed Mszą Św. na cmentarzu o godz. 12.00, z listopadowych w środy na Nowennie do M.B. Lembarskiej Nieustającej Pomocy, a rocznych przed każdą Mszą Św. w niedzielę.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasz prastary odpust Matki Bożej Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 (Konojady), a Suma odpustowa o godz. 12.00. Wyjątkowo w tym tygodniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej po sumie odpustowej. Proszę Brać Strażacką o pomoc w niesieniu Krzyża, lampionów, baldachimu, sztandaru; kobiety i młodzież przygotowującą się do bierzmowania do niesienia obrazów i feretronów . Przeżyjmy nasz odpust w radości zjednoczenia z Maryją.
 9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. W Piątek o godz. 15.00 zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spowiedzią. Szczególnie zapraszam młodzież, która w przyszły poniedziałek ma przyjąć sakrament bierzmowania.
 10. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną.
 11. W piątek po Mszy Św. sprzątanie Kościoła i wokół niego oraz dekorowanie przez rodziców i młodzież, która otrzyma sakrament bierzmowania.
 12. W sobotę na godz. 15.00 zapraszam wszystkich na nabożeństwo I sobotnie, szczególnie Żywy Różaniec naszej parafii.
 13. W sobotę  na godz. 11.00 zapraszam młodzież, która ma otrzymać w tym roku sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa. W sobotę po Mszy Św. zebranie ministrantów i Służby Maryjnej.
 14. Spowiedź przed odpustem oraz dla rodziców młodzieży przed bierzmowaniem codziennie pół godz. przed Mszą Św. Proszę o skorzystanie z sakramentu pojednania z Bogiem.
 15. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela w cenie 6 zł.
 16. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej. Proszę opiekunów grobów o uregulowanie dzierżawy miejsca na cmentarzu, jeżeli minęło 20 lat od pogrzebu. Jednocześnie informuję, że zgodnie z prawem cmentarnym art. 7 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 31.01.1959 r. „O cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. Nr. 47 z dn. 22.11.1972)” brak informacji i opłaty do końca roku, będzie równoznaczne z rezygnacją i przeznaczeniem tego miejsca do ponownego pochówku.
 17. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy ś.p. Jadwigę Wiśniewską. Zdrowaś Maryjo…
 18. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 19. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;
  – czwartek – Św. Karol Boremeusz, bp.
 20. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.