Ogłoszenia Parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą 07.11.2021

 1. Przeżywamy dzisiaj nasz Odpust ku czci M.B. Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Po sumie odprawimy Nowennę do NMPNP. Dzisiejszy Odpust przeżywany jest skromniej niż w poprzednich latach. Nie poddajemy się i zawierzamy Matce Lembarskiej losy naszej parafii i Ojczyzny. Bóg zapłać Ks. Mirkowi za przyjęcie zaproszenia na nasz odpust i wygłoszone Słowo Boże. Serdecznie dziękuję wszystkim co włączyli się w uświetnienie naszej Uroczystości Odpustowej.
 2. Wielkie Bóg zapłać tym, co się zaangażowali w przygotowanie naszej świątyni i porządkowanie wokół niej na dzisiejszą Uroczystość Odpustową.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu Uroczystości Wszystkich Świętych w naszych świątyniach i na cmentarzach.
 4. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży. J.E. Ks. Bp Andrzej Suski. Proszę o pomoc jak zawsze Brać Strażacką i wszystkich do noszenia Obrazów i feretronów podczas wprowadzenia Ks. Bpa do naszej Świątyni.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna oraz zbiórka do puszek na WSD w Toruniu. Polecam ją waszej ofiarności.
 6. W środę zapraszam o godz. 15.45 na Nowennę do M. B Lembarskiej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek przeżywamy Święto odzyskania Niepodległości. Msze św. o godz. 10.00 i 16.00 w Lembargu.
 8. W piątek na godz. 15.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 9. Pamiętajmy o naszych zmarłych, szczególnie w naszych modlitwach, czy odprawianych Mszach Św. Jest najpiękniejszy dar, jaki możemy im już dzisiaj ofiarować. Znicze, kwiaty nie dadzą im łaski zbawienia.
 10. Można odbierać kartki na wypominki roczne i listopadowe. Składamy je wypełnione w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wypominki za zmarłych (listopadowe) będziemy polecać w każdą środę M.B.N.P.
 11. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej. Proszę opiekunów grobów o uregulowanie dzierżawy miejsca na cmentarzu, jeżeli minęło 20 lat od pogrzebu. Jednocześnie informuję, że zgodnie z prawem cmentarnym art. 7 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 31.01.1959 r. „O cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. Nr. 47 z dn. 22.11.1972)” brak informacji i opłaty do końca roku, będzie równoznaczne z rezygnacją i przeznaczeniem tego miejsca do ponownego pochówku.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  – środa – Św. Leon Wielki dr. K-ła
  – czwartek – Św. Marcina  Tours, bpa
  – piątek – Św. Jozafata, bpa i męczennika
  – sobota – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, I męcz. Polskich
 13. We wtorek na miejsce wiecznego spoczynku w Konojadach odprowadzimy: o godz. 11.00 śp. Buchalski Jan. Zdrowaś Maryjo…
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.