Jak co roku nasza rodzina parafialna w niedzielę po 1 listopada, mogła cieszyć się z przeżywania Uroczystości Odpustowej ku czci NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Mszy Św. przewodniczył i wygłosił Słowo Boże Ks. Mirek. W słowie skierowanym do naszej wspólnoty ukazał nieustające wstawiennictwo Matki Bożej w naszej codzienności. Wskazał także nam, że Ikona Matki Bożej nie jest nie malowana, ale pisana modlitwą, tego, który ją tworzy. Przypomniał też, że ze z dostępnych źródeł historycznych, można dowiedzieć się, że ta Lembarska ikona jest pierwszą, która przybyła na ziemie dawnej diecezji Chełmińskiej. Odpust, który otrzymała parafia z rąk papieża Leona XII, jest nadzwyczaj ważnym i nie można tak po prostu przejść obok niego obojętnie. Możemy być z tego dumni, ale też musimy dbać o żywą wiarę i modlić się. Bogu dziękujmy za to, że dał nam Maryję za Matkę. Jeżeli uciekasz od tej świątyni, gdzie jest Matka, to uciekasz od sensu życia Bogiem. Tam gdzie jest Matka, tam jest rodzina – Boża rodzina. Serdecznie  ks. Mirkowi dziękujemy za pokrzepienie nas w wierze i obudzenie w nas na nowo żywej i prawdziwej wiary w orędownictwo Matki u swojego Syna.