Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 14.11.2021

 1. Wielkie Bóg zapłać tym, co się zaangażowali w przygotowanie na Uroczystość Odpustową i Bierzmowania. Serdecznie dziękuję Braciom Strażakom, siostrom niosącym obrazy, Służbie Liturgicznej, Służebnicom Maryi, pani Kasi za wszelką pomoc w dekorowaniu świątyni, młodzieży za godną postawę podczas bierzmowania oraz wszystkim za uczestnictwo i modlitwę. Bóg zapłać za dary na stół plebanijny przy którym gościliśmy Ks. Biskupa.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną oraz ofiary do puszek na WSD w Toruniu.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Zbiórka ofiar do puszek na dekoracje w Kościele Parafialnym. Mogę już dzisiaj poinformować, że na ogrodzie parafialnym powstanie Szopka Bożonarodzeniowa, która będzie dostępna przez cały rok. Do naszej świątyni pragnę zakupić nowe figury, a obecne wykorzystam do szopki na ogrodzie. Koszt nowych figur, które będą w naszej świątyni to 3500 zł.
 4. W środę zapraszam o godz. 15.45 na Nowennę do M. B Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Zapraszam także dzieci klas III na katechezę przygotowującą do I Komunii Św.
 5. W piątek na godz. 15.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz wierzącą młodzież klas VII i VIII, która pragnie w przyszłości przyjąć sakrament bierzmowania.
 6. Proszę o dostarczenie do końca tygodnia zaświadczenia o uczestnictwie w katechezie szkolnej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Brak takiego zaświadczenia dyskwalifikuje kandydata do bierzmowania.
 7. Informuję, że w dniach 28.11. – 30.11.2021 odbędą się rekolekcje adwentowe. Już dzisiaj zaplanujcie sobie czas, aby rozpocząć Adwent w jedności z Maryją i Św. Józefem oczekując przyjścia na świat Odkupiciela. W niedzielę rozpoczynającą rekolekcje Msze św. wyjątkowo w godz. 8.00 i 12.00 w Lembargu, a o godz. 10.00 w Konojadach. Program rekolekcji podam w przyszłą niedzielę.
 8. Dziękuję Bogu za tak wspaniałych parafian, którzy złożyli dar pieniężny na remont figury św. Jana Nepoumucena na starym cmentarzu.
 9. Można odbierać kartki na wypominki roczne. Składamy je wypełnione w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wypominki listopadowe za zmarłych  polecamy w każdą środę M.B.N.P.
 10. Dziękuję panom Stasiowi i Janowi za pomoc w wymianie kamery w Kościele, która się popsuła.
 11. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej. Proszę opiekunów grobów o uregulowanie dzierżawy miejsca na cmentarzu, jeżeli minęło 20 lat od pogrzebu. Jednocześnie informuję, że zgodnie z prawem cmentarnym art. 7 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 31.01.1959 r. „O cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. Nr. 47 z dn. 22.11.1972)” brak informacji i opłaty do końca roku, będzie równoznaczne z rezygnacją i przeznaczeniem tego miejsca do ponownego pochówku.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – środa – Św. Elżbieta Węgierska, zak,
  – czwartek – Bł. Karolina Kózkówna, dz., męcz,
  – sobota – Św. Rafał Kalinowski, prb.
 13. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Buchalskiego Jana i Kazimierza Łęgowskiego. Zdrowaś Maryjo…
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.