Ogłoszenia Parafialne na XXXIV Niedzielę Zwykłą 21.11.2021

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na dekoracje w Kościele Parafialnym związane z przeżyciem Świąt Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana oraz zbiórka funduszy do puszek na pomoc Caritas – Granica.
 2. Od jutra do 30.11. serdecznie zapraszam o godz. 19.30 całą rodzinę parafialną na Nowennę do Świętego Andrzeja Boboli w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny w Kościele pod hasłem: „Posłani w Pokoju Chrystusa”. Pragnę aby był on dobrze rozpoczęty, dlatego rozpoczniemy go rekolekcjami adwentowymi. Już dzisiaj pomyślmy o przeżyciu tych dni. Zaplanujmy swój czas tak, aby móc uczestniczyć w duchowym przygotowaniu do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 4. Rekolekcje poprowadzi Ks. Mirek, który był naszym sumistą na Odpuście w listopadzie. Rekolekcje odbędą się od niedzieli do wtorku. Msze Św. w niedzielę o godz. 8,00 i 12.00 w Kościele parafialnym i o godz. 10.00 w Konojadach, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 z naukami rekolekcyjnymi w Lembargu i o godz. 11.00 w Konojadach. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek od godz. 15.00. Można w te dni zamówić dodatkowe intencje Mszy Św.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 8.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które można będzie nabyć w kancelarii parafialnej.
 6. W niedzielę na godz. 12.00 zapraszam wszystkie dzieci na naukę, a obowiązkowo klasy II, III i IV. W poniedziałek rekolekcyjny po Mszy Św. zapraszam na naukę stanową dla małżeństw, kobiet i mężczyzn, a we wtorek na naukę dla młodzieży (obowiązkowo młodzież klas VII, VIII i ponadpodstawowych. Proszę o przyniesienie indeksów).
 7. W środę zapraszam o godz. 15.45 na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek na godz. 15.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 9. Nadal jeszcze proszę o dostarczenie do końca tygodnia zaświadczenia o uczestnictwie w katechezie szkolnej młodzieży przygotowującej się od zeszłego roku do bierzmowania (do tej pory wpłynęły 3 takie zaświadczenia) oraz tej, która w tym roku rozpoczyna.
 10. Na stronie parafialnej zamieszczona jest ankieta dotycząca synodu rozpoczętego przez Ojca św. Franciszka. Proszę o zapoznanie się z tematami, które w najbliższym czasie omawiać będziemy na spotkaniach w parafii.
 11. Bóg zapłać Panu Jurkowi za bezinteresowną pomoc w porządkach na ogrodzie parafialnym.
 12. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej. Proszę opiekunów grobów o uregulowanie dzierżawy miejsca na cmentarzu, jeżeli minęło 20 lat od pogrzebu. Jednocześnie informuję, że zgodnie z prawem cmentarnym art. 7 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 31.01.1959 r. „O cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. Nr. 47 z dn. 22.11.1972)” brak informacji i opłaty do końca roku, będzie równoznaczne z rezygnacją i przeznaczeniem tego miejsca do ponownego pochówku.
 13. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Cecylia, dz., męcz.
  – czwartek – Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz.,męcz.
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.