Po dwóch latach stagnacji duchowej nasza parafia mogła się cieszyć ożywieniem. Adwent w tym roku, tak jak zapowiedział Ks. Proboszcz Waldemar Milewski, rozpoczęliśmy rekolekcjami, które wygłosił Ks. Mirek. Już od pierwszych nauk w niedzielę pociągnął wszystkich uczestniczących do zagłębienia się w Kościół i odpowiedzialność za Niego. W tym trudnym czasie, kiedy dużo się mówi o problemach Kościoła, ubywa świadków. I to nie jest wina jedynie księży, na których próbuje się zrzucić wszelkie zło Kościoła, ale problem jego wyznawców. Trzeba odnowić w nas odpowiedzialność za Kościół i jego życie w świecie. W niedzielne popołudnie na katechezie dla dzieci ukazał świętość Kościoła. Wraz z Ks. Proboszczem wielbiliśmy Boga przy dźwiękach gitar i prosiliśmy, abyśmy nie stracili świętości. W drugim dniu po wieczornej Mszy Św. odbyła się nauka dla małżeństw, kobiet i mężczyzn. Jakże piękne były słowa, które przypominały nam, że Kościół rodzi się w rodzinie, małżeństwie. Na koniec rekolekcji Ks. Mirek spotkał się z młodzieżą i ukazał im cel działania i bycia w Kościele. Trzeba dodać, że rekolekcje odbywały się w czasie trwania w parafii Nowenny za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, gdzie wieczorami razem z nami nasz Ks. Rekolekcjonista się modlił. Pragniemy, aby ten czas Adwentu przyczynił się do zmiany naszego życia.