1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dekoracje na święta Bożego Narodzenia do naszej świątyni i wokół plebanii.
 2. W dniach 12.12 – 18.12. b.r. przeżywamy dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Roraty dla wszystkich we wtorek, środę i czwartek. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież do bierzmowania w Roratach uczestniczą obowiązkowo. Młodzież przynosi ze sobą indeksy z wpisaną datą i składa je na ołtarzu przed Mszą Św.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę (15.12. b.r.) w naszej parafii odbędzie się z udziałem zaproszonych kapłanów spowiedź adwentowa przygotowująca nasze serca na święta Bożego Narodzenia. W Konojadach o godz. 11.00, a w Lembargu o godz. 13.00.
 6. W kancelarii parafialnej można odbierać poświęcony opłatek na stół wigilijny, rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły rok oraz nabywać świece Caritas. Niech ona stanie w miejscu przygotowanym dla niespodziewanego gościa. Można także przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na przyszły rok.
 7. W poniedziałek z renowacji wróciła do nas figura św. Piotra, a oddana została figura św. Jana.   PROSZĘ, aby każdy wierny, któremu na sercu leży dobro naszej świątyni wsparł finansowo prace konserwatorskie wpłacając ofiary w kancelarii parafialnej, lub na konto naszej parafii:  Parafia Rzym. – Kat. P.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie. Konto BS Brodnica: 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001 z dopiskiem ofiara na kult religijny. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary, które wpłynęły na ten cel.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 9. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu M.B.N.P. w cenie 8 zł. W dzisiejszym numerze dołączony został kalendarz na nowy rok.
 10. Można zgłaszać w kancelarii parafialnej osoby starsze oraz chore, które chcą przyjąć Jezusa przed świętami. Wszystkich chorych, tych stałych i tych zgłoszonych odwiedzę 22 grudnia od godz. 9.00.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Łucja, męcz.;
  – wtorek – Św. Jan od Krzyża, prb., dr K-ła.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom, życzę błogosławionej i radosnej  III niedzieli adwentu oraz całego tygodnia.