Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu 19.12.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na dekoracje na święta Bożego Narodzenia do naszej świątyni i wokół plebanii.
 2. Roraty dla wszystkich we wtorek, środę i czwartek. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież do bierzmowania w Roratach uczestniczą obowiązkowo. Młodzież przynosi ze sobą indeksy z wpisaną datą i składa je na ołtarzu przed Mszą Św. W tym dniu nastąpi zakończenie rorat z udziałem dzieci.
 3. W środę od godziny 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek serdecznie proszę na godz. 10.00 panie do pomocy w sprzątaniu kościoła, a panów do przygotowania żłóbka i stawiania choinek. Cieszę się Waszą radością, kiedy dumnie mówicie: „Pięknie jest w naszym Kościele i wokół Niego”, ale jeszcze bardziej cieszę się, kiedy tworzone piękno jest z waszym udziałem. Dlatego proszę Was, nie mówcie Panu Jezusowi: „tamci to zrobią”, tylko „JA to zrobię”. Bóg zapłać tegorocznym darczyńcom choinek do naszego Kościoła Parafialnego.
 6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, naszej polskiej prastarej Tradycji. Przypominam, że Msza Św. Wigilijna o godz. 22.00 w Konojadach, a Pasterka o godz. 24.00 w Lembargu.
 7. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30 w Konojadach. Zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Życia. Za wasze ofiary chciałbym już teraz złożyć serdeczne Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Kolekta tej niedzieli to kolekta remontowo – budowlana oraz zbiórka do puszek na budowę nowych Kościołów w naszej diecezji. Za wasze ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. Ofiary ze żłóbka przekazane będą na misje. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 10. Kto jeszcze nie nabył opłatka może odebrać w kancelarii parafialnej, a w Konojadach w zakrystii. Można także nabyć świece Caritas, które postawimy w miejscu, o którym mówimy dla niespodziewanego gościa.
 11. Dzięki Waszym ofiarom oraz dotacjom udało się zakończyć konserwację figury św. Piotra (40.000 Urząd Marszałkowski, 5.000 Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo  Pomorskie, 12.130 wpłata własna parafii) i oddać do renowacji figurę św. Jana. Dalsze prace konserwatorskie będą uzależnione od Waszej ofiarności i dofinansowań, o które cały czas zabiegam. PROSZĘ, aby każdy wierny, któremu na sercu leży dobro naszej świątyni wsparł finansowo te prace wpłacając ofiary w kancelarii parafialnej, podczas kolęd lub na konto naszej parafii:  Parafia Rzym. – Kat. P.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie. Konto BS Brodnica: 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001 z dopiskiem ofiara na kult religijny.
 12. Wizyty duszpasterskie odbędą się według ustalonego porządku tras kolędowych tak jak w zeszłym roku. Rozpoczną się one Mszą Św. w intencji rodzin z danej trasy, a potem wyruszę do wszystkich, którzy pragną przyjąć wizytę duszpasterską. Plan kolęd, które rozpoczną się w poniedziałek 3 stycznia podam w przyszłą niedzielę. Nie będę kolędował w niedzielę i święta. Wyjątkowo proszę o nieorganizowanie posiłków.
 13. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 14. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu M.B.N.P. w cenie 8 zł.
 15. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom, życzę błogosławionej i radosnej  IV niedzieli adwentu oraz całego tygodnia.