23 grudnia w naszej parafii odprawiona została ostatnia Msza Św. adwentowa – Roraty, która zgromadziła dzieci i rodziców oraz parafian. Był to można rzec ostatni dzień ćwiczeń duchowych Adwentu 2021. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w tym roku rozpoczęły rekolekcje, a zakończyła Msza Św. ku czci Matki Bożej. Ks. proboszcz podziękował rodzicom i dziadkom, którzy przyprowadzali swoje pociechy na Msze Św., podczas których rozdawane były naklejki na obraz adwentowy oraz każdego dnia było losowanie figury dzieciątka Jezus, które wkrótce położone będzie w szopce Betlejemskiej. Na koniec rorat odbyło się specjalne losowanie niespodzianki dla dziecka, które składało swoje serduszka podczas Mszy Św. Zwycięzcę wylosował O. Ryszard, a była nim Fela. Pozostałe dzieci otrzymały słodkości jako podziękowanie za swój udział. Ks. proboszcz zachęcił wszystkich wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby Jezus mógł narodzić się w sercu każdego. Z radością i humorem dodał, że urodziny bez głównego Jubilata są nieudane. Bóg zapłać jeszcze raz za zaangażowanie się w duchowe przygotowanie do świąt.