1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę remontowo – budowlaną oraz do puszek na nowo budujące się kościoły w naszej diecezji.
 2. Bóg zapłać wszystkim za wszelkie dary złożone na stół wigilijny oraz życzenia świąteczne.
 3. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy bezinteresownie przyczynili się do sprzątania oraz wystroju Kościoła parafialnego na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję za dar serca i choinki państwu Krupskim oraz panom i paniom za pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła. Szczególne składam Bóg zapłać pani Kasi, za pomysł dekoracji oraz za pomoc w graniu podczas świąt.
 4. Dziękuję za przygotowanie świątyni w Konojadach na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
 5. Moi kochani przypominam, że ofiary ze żłóbka przekazane będą na misje. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 6. W piątek ostatni dzień roku. Pamiętajmy, aby przeżyć go w zastanowieniu się jaki ten rok był, a jaki ma być następny? Po Mszy Św. o godz. 16.00 nabożeństwo na zakończenie starego roku. Dla dobra duchowego wiernych na mocy kan. 87 §1 KPK Ks. Biskup udziela wszystkim wiernym Diecezji Toruńskiej oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia 2021 roku i charakteru pokutnego tego dnia.
 7. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu przypada I sobota miesiąca. Msze Św. o godz. 10.00 w Lembargu i 11.30 w Konojadach. O godz. 9.30 nabożeństwo pierwszo sobotnie, na które serdecznie wszystkich zapraszam.
 8. Moi kochani. Z racji, tego, że od poniedziałku 03. stycznia rozpoczynają się wizyty duszpasterskie, nieco w innej formie, msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 13.30, a w sobotę o godz. 9.00 na które zapraszam parafian z danej trasy kolędowej, szczególnie tych, którzy z różnych powodów w tym dniu nie przyjmą księdza z wizytą duszpasterską. Na Mszy Św. zostanie pobłogosławiona rodzina oraz woda, którą można poświęcić swoje domostwa. Po Mszy Św. rozpocznę kolędowanie do pozostałych rodzin, które pragną przyjąć kapłana z błogosławieństwem zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przypominam, że w tym roku wyjątkowo posiłków nie będzie. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, a w nadchodzącym roku 2022 chcemy kontynuować renowację Ołtarza Głównego może być wyrażona przez złożenie dodatkowych ofiar podczas Mszy Św. kolędowej albo podczas kolędy. Ofiary można także złożyć wpłacając na konto podane na parafialnej stronie internetowej i w kancelarii.
 9. Z ofiar składanych za opłatek, zbiórki w Kościele parafialnym do puszek na dekoracje oraz dodatkowych ofiar udało się nam zakupić nowe figury do szopki w Lembargu. Bóg zapłać za wasze zaangażowanie i wyrozumiałość. Cieszę się, że mogę na Was liczyć.
 10. Chciałbym Was poinformować, że dzięki darczyńcy została zakupiona figura św. Jana Nepomucena, która wróci na miejsce po zniszczonej figurze przy Kościele na starym cmentarzu.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która dzisiaj jest numerem świątecznym z dodatkami w cenie 10 zł.
 12. Można przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na przyszły rok.
 13. Plan kolęd (rozpoczynam w tygodniu od godz. 13.30, a w sobotę od godz. 9.00 Mszą Św.):

  03.01. (poniedziałek) – Konojady pod Górale i Kamień
  04.01. (wtorek) – Konojady centrum (całość)
  05.01. (środa) – Konojady dworzec
  07.01. (piątek) – Konojady pod Prezydium
  08.01 (sobota) – Konojady pod las
  10.01. (poniedziałek) – Konojady pod Tomki i Tomki

  Do Konojad proszę o transport na godz. 13.10, a w sobotę godz. 08.30 ponieważ Msze Św. będą odprawiane w Kościele w Konojadach.

 14. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – św. Jan Ewangelista
  – wtorek – Św. Młodzianków, Męcz.