Uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w naszej parafii Mszą Św. wigilijną odprawioną o 22.00 w Konojadach. Zgromadziła ona wielu wiernych, którzy z różnych przyczyn nie mogli rozpocząć świętowania na Pasterce. Msza Św. o północy rozpoczęła się uroczystym wniesieniem figury Dzieciątka przez ks. Proboszcza, przy zgaszonym świetle w Kościele, a następnie ułożeniem w Stajence Betlejemskiej, która od tego roku została zastąpiona nowymi figurami. Wysłużone przez lata, zniszczone przez czas figury znajdują się w „Domu Św. Rodziny”, która zdobi nasz ogród parafialny. W kazaniu Ks. proboszcz nawiązał do słów, które wybrzmiały po akcie pokutnym: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli… (…) By być człowiekiem dobrej woli, nie wystarczy być tylko dobrym, ale znaczy to być zawsze i wszędzie przesiąkniętym Jezusem, pachnieć Jezusem… (…) Jeżeli człowiek chce zakosztować naprawdę Bożego Narodzenia, a nie tylko potraw w wigilię Bożego Narodzenia, musi zostać człowiekiem dobrej woli, czyli oddać swoje życie za Jezusa, jak Jezus oddał życie za człowieka (…)”. Wśród radosnych śpiewów, radości przyjętej Komunii Św. i powrocie do domów, możemy wszyscy powiedzieć, że nie tylko w te święta, ale zawsze chcemy być ludźmi dobrej woli.