Ogłoszenia Parafialne II Niedziela po Bożym Narodzeniu 02.01.2022

 1. Jeszcze raz składam podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i duchowego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
 2. W środę na godz. 10.45 zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek Objawienie Pańskie – Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu po każdej Mszy Św. poświęcona będzie kreda, którą na drzwiach naszych drzwi napiszemy C + M + B + 2022. Jest to Uroczystość nakazana. Kolekta przeznaczona jest na misje. Polecam ją waszej ofiarności.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Mszą Św. w Konojadach.
 5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która rozpoczyna okres zwykły w Liturgii Kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna, przeznaczona na dalsze inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 6. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na nowy rok. Można także to uczynić podczas wizyty duszpasterskiej.
 7. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela. Można przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na przyszły rok.
 8. Moi kochani. Z racji, tego, że od 03 stycznia rozpoczynają się wizyty duszpasterskie w innej formie niż zawsze, msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 13.30, a w sobotę o godz. 9.00 na które zapraszam parafian z danej trasy kolędowej, którzy z różnych przyczyn w tym dniu nie przyjmą księdza z wizytą duszpasterską. Na Mszy Św. zostanie pobłogosławiona rodzina i woda, którą pokropimy nasze domy. Wyłożona jest także modlitwa Błogosławieństwa domu, którą należy odmówić po powrocie z Kościoła w obecności całej rodziny. Modlitwa kolędowa jest tzw. prostym egzorcyzmem, który ma nas chronić przed niszczycielską działalnością Złego Ducha.
 9. Po Mszy Św. Kolędowej rozpocznę kolędowanie do pozostałych rodzin zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, a w nadchodzącym roku 2022 chcemy kontynuować renowację Ołtarza Głównego (figura św. Jana) oraz remont w plebani może być wyrażona przez złożenie dodatkowej ofiary podczas Mszy Św. kolędowej albo kolędy. Ofiary można także złożyć wpłacając na konto podane na parafialnej stronie internetowej i w kancelarii. Za wasze ofiary i zrozumienie składam Bóg zapłać. Przypominam, że w tym roku wyjątkowo posiłków nie będzie.
 10. Plan kolęd (rozpoczynam w tygodniu od godz. 13.30, a w sobotę od godz. 9.00 Mszą Św.):
  03.01. (poniedziałek) – Konojady pod Górale i Kamień
  04.01. (wtorek) – Konojady centrum (całość)
  05.01. (środa) – Konojady dworzec
  06.01. (czwartek) – nie ma kolędy
  07.01. (piątek) – Konojady pod Prezydium
  08.01. (sobota) – Konojady pod las
  10.01. (poniedziałek) – Konojady pod Tomki i Tomki
  Do Konojad proszę o transport na godz. 13.10, a w sobotę godz. 08.30 ponieważ Msze Św. będą odprawiane w Kościele w Konojadach.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.