Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 30.01.2022

 1. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje do Kościoła parafialnego.
 2. We wtorek na godz. 11.00 zapraszam wszystkich do pomocy przy rozbieraniu żłóbka i choinek. Panowie nie zapomnijcie wesprzeć w tym dniu Waszą pomocą nasze parafialne niewiasty.
 3. W środę przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 10.00 i 16.00 w Kościele parafialnym. Po każdej Mszy Św. poświęcenie naszych gromnic, które mają nas chronić od gromu i ataku złego ducha. Na godz.16.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie świec. W tym dniu przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Polecam ją waszej ofiarności.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek wspominamy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po Mszy Św. Błogosławieństwo świec i wiernych zwane „Błażejowym”.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku  z tym w piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00. Spowiedź I piątkowa od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę na godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo ku czci NS NMP. Jest to także nasz parafialny dzień skupienia Żywego Różańca.
 8. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Bóg zapłać za poświęcony czas, zarówno na Mszy Św. kolędowej jak i kolędach, za rozmowę, obecność oraz za dodatkowe ofiary jakie złożyliście na nasze inwestycje.
 9. Mimo różnych obostrzeń i trudności związanych z obecnie przeżywanym czasem pandemii kolędę tradycyjną i uczestnictwo we Mszy Św. kolędowej przyjęło 78 % wiernych. To bardzo cieszy, że tak wiele rodzin zechciało się spotkać i wspólnie pomodlić.
 10. Stowarzyszenie „Do korzeni” wraz z Radą Sołecką i OSP Konojady poszukuje rodzin ofiar II wojny światowej w celu pozyskania jakichkolwiek informacji i zdjęć. Na razie posiadamy informacje z archiwów. Powstanie okolicznościowa broszurka opisująca zbrodnie niemieckie w Konojadach. Z jakimikolwiek informacjami prosimy zwracać się do p. Ewy Rzepka tel. 721364704 lub do pana Romana Biegajskiego. Szczegóły znajdują się na stronie parafialnej oraz w gablocie.
 11. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy ś. p. Bernadetę Siemiątkowską. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  Środa – Ofiarowanie Pańskie
  Czwartek – Św. Błażej, bp, męcz.
  Sobota – Św. Agata, dz., męcz.
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia.