Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Zwykłą 06.02.2022

 1. Składam serdeczne podziękowania osobom, które zaangażowały się w demontaż dekoracji Bożonarodzeniowych oraz za przygotowanie i posprzątanie naszych świątyń na okres zwykły.
 2. Dziękuję panom: Jurkowi, Waldkowi, Markowi i Luckowi za pomoc w sprzątnięciu połamanej choinki po ostatniej wichurze przy plebani.
 3. W przyszłą niedzielę kolektę inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek przypada Światowy Dzień Chorych. Na Mszy Św. o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo namaszczenia chorych. Proszę dopomóc osobom starszym i chorym dotrzeć do naszej świątyni na to nabożeństwo. Przypominam, że jest to sakrament chorych i może go przyjąć każdy chory, który potrzebuje Bożej Łaski udzielonej w tym sakramencie. Ten sakrament przyjmuje w się w potrzebie nawet kilka razy w życiu.
 6. Co miesiąc odwiedzam chorych z posługą sakramentalną – tych, którzy z racji wieku, czy choroby nie mogą być obecni na Eucharystii i przyjąć Komunię Św. Proszę o zgłaszanie takich osób, aby w starości i ludzkiej niemocy nie pozostawiać ich bez sakramentów.
 7. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 8. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku śp. Waldemara Piórkowskiego. We wtorek na godz. 12.30 zapraszam całą rodzinę parafialną na ostatnie pożegnanie śp. Bożeny Szulc. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. W tym tygodniu wspominamy:
  czwartek – Św. Scholastyka
  piątek – NMP z Lourdes
 10. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 11. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia.