Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 06.03.2022

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu posprzątali nasze świątynie i przygotowali dekoracje na Wielki Post, który przypomina o modlitwie, pokucie i jałmużnie na potrzebujących wsparcia finansowego i modlitewnego.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna (polecam ją waszej ofiarności) oraz zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad gentes”.
 3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy także nasze rekolekcje parafialne. Jeszcze raz serdecznie witam wśród nas O. Włodzimierza Kowalskiego OFM, naszego rekolekcjonistę, który wprowadza nas w przeżycie Wielkiego Postu i godnego przygotowania się do przeżycia Świąt Paschalnych. Naszą wdzięczność Ojcu Rekolekcjoniście wyrazimy przez złożenie ofiar we wtorek i środę. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Program rekolekcji:
  Niedziela – Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 z nauką rekolekcyjną.
  Poniedziałek – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla matek i kobiet.
  Wtorek – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla ojców i mężczyzn
  Środa – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla młodzieży w tym przygotowującą się do bierzmowania. Przypominam, że młodzież przynosi indeksy z wpisaną datą i składa je na ołtarzu przed Mszą Św. (tak w niedzielę, jak i w tygodniu rekolekcyjnym). Po Mszy Św. indeksy będą jedynie do odebrania.
  Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 9.30 w Konojadach i od 15.00 w Lembargu. Skorzystajmy z niej, aby czystym sercem i sumieniem przeżyć ten czas Wielkiego Postu.
 5. W środę 15 min. przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Lembarskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. W Kancelarii Parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej oraz zakupić świece Wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczona będzie na Caritas i dzieła, które prowadzi. Zachęcam do kupna pamiętając, aby w czasie porannego śniadania Wielkanocnego zapłonęła na naszych stołach. Rozpoczyna się czas Komunii Wielkanocnej.
 7. Przypominam, że kartki do spowiedzi są zatwierdzone przez I Synod Diecezji Toruńskiej i są świadectwem do wydania jakichkolwiek zaświadczeń parafialnych stwierdzających praktyki religijne. Fakt uczestniczenia w Spowiedzi Św. i Komunii Św. Wielkanocnej zapisany jest w przykazaniach Kościelnych.
 8. Przy ołtarzu jest postawiona skarbonka z napisem jałmużna, do której można składać jałmużnę postną. Ofiary zostaną przekazane na najbardziej potrzebujących.
 9. Droga Krzyżowa w Lembargu w każdy piątek o godz.16.30., a Msza Św. o godz. 17.00. Serdecznie i szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
 10. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Proszę w czasie Wielkiego Postu o umartwienia i modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i całym świecie.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia.