Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 20.03.2022

1. Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na kwiaty do naszej świątyni parafialnej. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana oraz zbiórka do puszek na WSD.
  2. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich.
  3. W kancelarii parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi św. wielkanocnej oraz zakupić świece wielkanocne – paschaliki. Nie bądźmy obojętni, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, na los najbardziej potrzebujących. Nie mówmy, że pomagamy, pokażmy to wszystkim przez drobny gest zakupienia świecy Caritas.
  4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w Lembargu o godz. 10.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16.30 z Mszą Św. Jest zarazem Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Nie obowiązuje post piątkowy. Ten dzień jest także dziękczynieniem za naszą młodą Diecezję Toruńską, która w tym roku obchodzi XXX – lecie utworzenia przez Św. Jana Pawła II i nominacji pierwszego biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej diecezji o godz. 16.15, na którą serdecznie zapraszam.
  6. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
  7. Gorzkie Żale przed Mszą Św. o godz. 7.30 w Lembargu.
  8. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
  9. W związek małżeński pragną wstąpić:

Marcin Dobkowski, st. wolny, zamieszkały parafia tutejsza
    Aleksandra Waszkiewicz, st. wolny, zamieszkała parafia Gdańsk

Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
  10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jerzego Wiśniewskiego. W środę na nowennie polecać Go będziemy Naszej Lembarskiej Pani. ZDROWAŚ MARYJO…
  11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.