Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 20.03.2022

 1. Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na kwiaty do naszej świątyni parafialnej. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana oraz zbiórka do puszek na WSD.
 2. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich.
 3. W kancelarii parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi św. wielkanocnej oraz zakupić świece wielkanocne – paschaliki. Nie bądźmy obojętni, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, na los najbardziej potrzebujących. Nie mówmy, że pomagamy, pokażmy to wszystkim przez drobny gest zakupienia świecy Caritas.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w Lembargu o godz. 10.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16.30 z Mszą Św. Jest zarazem Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Nie obowiązuje post piątkowy. Ten dzień jest także dziękczynieniem za naszą młodą Diecezję Toruńską, która w tym roku obchodzi XXX – lecie utworzenia przez Św. Jana Pawła II i nominacji pierwszego biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej diecezji o godz. 16.15, na którą serdecznie zapraszam.
 6. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
 7. Gorzkie Żale przed Mszą Św. o godz. 7.30 w Lembargu.
 8. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 9. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Marcin Dobkowski, st. wolny, zamieszkały parafia tutejsza
  Aleksandra Waszkiewicz, st. wolny, zamieszkała parafia Gdańsk

  Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
 10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jerzego Wiśniewskiego. W środę na nowennie polecać Go będziemy Naszej Lembarskiej Pani. ZDROWAŚ MARYJO…
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.