Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 10.04.2022

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną i do puszek na dekoracje i kwiaty do grobu Pańskiego.
 2. We wtorek po Mszy Św. Nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć chrzest w I dzień Świąt Wielkiej Nocy. Obecność obowiązkowa.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W środę na godz. 10.00 serdecznie zapraszam do pomocy w sprzątaniu Kościoła wszystkich, którym leży na sercu piękno naszej Świątyni.
 5. W środę, czwartek, piątek i w sobotę zapraszam ministrantów całej parafii (także seniorów) i Służebnice Maryi na zbiórkę po Mszy Św.
 6. Serdecznie zapraszam na Misterium Męki Pańskiej 13 kwietnia b.r. na Wzgórze Zamkowe w Jabłonowie – Zamek. Więcej informacji znajduje się na stronie parafialnej i w gablocie.
 7. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa tego Świętego Czasu odbywać się będą:
  Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Lembarg Wieczerza Pańska; przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Jest to dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
  Wielki Piątek – Nabożeństwo Krzyża godz. 18.00 – Lembarg (adoracja Krzyża do godz. 21.00). Ofiary z tego dnia przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Polecam ją Waszej ofiarności. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 20.00 Gorzkie Żale, które poprowadzą Matki Różańcowe. W piątek odwiedzę także chorych z naszej parafii od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chętnych do Komunii Św. Wielkanocnej w kancelarii parafialnej.
  Wielka Sobota – Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody oraz odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Św. o godz.18.00. Proszę o przyniesienie ze sobą gromnic. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 w Lembargu. Święcenie pokarmów o godz. 10.00 w Konojadach i o godz. 10.30 w Lembargu. Proszę niech każdy z nas znajdzie czas na adorację Pana Jezusa. Po Liturgii Światła adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00.
  Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja godz. 7.00, pozostałe Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30 w Konojadach.

  Podczas adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę proszę o wartę przy grobie naszych strażaków z OSP Konojady i OSP Bukowiec.
 8. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich.
 9. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Można nabyć także świece dekoracyjne Caritas, które można zapalić na naszym wielkanocnym stole.
 10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia.