W IV Niedzielę Wielkanocną obchodziliśmy Uroczystość Chrystusa Dobrego Pasterza. Po długim czasie pandemicznym, mogliśmy się cieszyć w pełni z radości Odpustu w Kościele Filialnym w Konojadach. Mszy Św. przewodniczył i głosił Słowo Boże O. Władysław Kowalski OFM Conv. W wygłoszonej homilii ukazał wartość Chrystusa, który troszczy się o tych, za których oddał życie. „Posyła kapłanów, aby prowadzili lud powierzony.”. Kaznodzieja ukazał niebezpieczeństwo dzisiejszego świata. „Polega ono na tym, że diabeł sprawił, że owce nie słuchają się dzisiaj pasterzy – duszpasterzy, którzy głoszą Słowo Boże, ale narzucają im swoją wolę. Tenże diabeł „krąży jak lew ryczący, aby kogoś pożreć”. Dzisiaj potrzeba większej troski o pasterzy, potrzeba modlitwy za nich, aby nie ulegli pokusie odrzucenia woli Chrystusa Dobrego Pasterza, a ulegli woli ludziom, którymi tak często posługuje się diabeł.”

Po Mszy Św. odbyła się procesja wokół Kościoła połączona z nabożeństwem ku czci Matki Bożej – „majowe” oraz odśpiewaliśmy radosne Te Deum.