Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Dobrego Pasterza 08.05.2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną, którą przeznaczamy na spłatę odgromienia w Kościele Parafialnym. Dziękuję tym wszystkim, którzy dodatkowo wspierają naszą parafię materialnie i rzeczowo oraz za wszelkie dary złożone na rzecz potrzebujących braci i sióstr na Ukrainie. Dary w postaci żywności i środków niezbędnych do życia można składać w kancelarii parafialnej do końca tego tygodnia.
 2. Przeżywamy dzisiaj także nasz Odpust w Kościele Filialnym w Konojadach. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania tej uroczystości. Bóg zapłać O. Władkowi za wygłoszone dzisiaj do nas Słowo Boże i przewodniczenie naszym uroczystościom.
 3. Bóg zapłać p. Jasiowi, który w ostatnim czasie woził mnie do Konojad na Msze Święte.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek na godz. 16.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączone z rozważaniami Dzienniczka św. s. Faustyny.
 6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi z klas III przygotowującymi się do I Komunii Św.
 7. W przyszłą niedzielę puszka na kwiaty i dekoracje w Kościele. Polecam ją waszej ofiarności.
 8. W niedzielę w łączności z Mszą Św. o godz. 8.00 procesja wielkanocna wokół Kościoła.
 9. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00. Przypominam, że w nabożeństwach majowych mają obowiązek uczestniczyć dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 10. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest do zakupienia w cenie 8 zł w kancelarii parafialnej.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Uroczystość – św. Stanisław, bp., męcz., patron Polski;
  – piątek – NMP z Fatimy;
  – sobota – Święto – św. Maciej Ap.
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.