Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 15.05.2022

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali swoje serce i miłość, za złożone dary na rzecz potrzebujących braci i sióstr na Ukrainie. Niech Bóg otoczy darczyńców Swoim Błogosławieństwem.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na kwiaty i dekoracje do Kościoła parafialnego. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana przeznaczona na spłatę naszych zobowiązań.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy Św. spotkanie z dziećmi, które przyjmą w tym roku Pana Jezusa w Komunii Św.
 4. W piątek na godz. 16.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączone z rozważaniami Dzienniczka św. s. Faustyny.
 5. W sobotę o godz. 10.00 egzamin dzieci z klas III.
 6. W niedzielę w łączności z Mszą Św. o godz. 8.00 procesja wielkanocna wokół Kościoła.
 7. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00. Przypominam, że w nabożeństwach majowych mają obowiązek uczestniczyć dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 8. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 9. Od tego roku nasza parafia została patronem Polskich Misjonarzy. Włączamy się w akcję „Zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”. Jest to akcja wspierania misji przy współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym tygodniu do piątku można składać przy kostnicy (w bramie) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady). Odbiór przewidziany jest 21 maja 2022 r. o godz. 13.00. Zachęcam do udziału akcji. Ulotki na ten temat wyłożone są pod chórem i na balaskach w Konojadach oraz w gablocie parafialnej. Proszę o pomoc w zbiórce OSP z Bukowca i Konojad, sołtysów, szczególnie od tych osób starszych, samotnych co nie mają własnego transportu i nie są w stanie sami dostarczyć sprzęt.
 10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest do zakupienia w cenie 8 zł w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – święto – św. Andrzej Bobola, męcz., patron Polski;
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.