Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy posprzątali i przygotowali naszą świątynię na przeżywanie dzisiejszej niedzieli. Szczególnie dziękuję rodzinie z Bukowca, która złożyła ofiarę na obrusy Maryjne. Od dzisiaj zdobią one nasze ołtarze w Kościele Parafialnym.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazali swoje serce i miłość, za złożone elektroodpady, z których dochód przeznaczony jest na polskich misjonarzy.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną, która przeznaczona na spłatę naszych zobowiązań.
 4. Za tydzień przypada Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 8.00 procesja wielkanocna wokół Kościoła.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę procesja do Figury Św. Antoniego z błogosławieństwem pól. Są to tzw. „Dni Krzyżowe”, w czasie których modlimy się o urodzaje. Litania do Matki Bożej odmówimy przy figurze. Zapraszam na to nabożeństwo wszystkich parafian, szczególnie rolników. O przystrojenie figury proszę parafian z Lembarga.
 6. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy Św. poświęcimy książeczki – modlitewniki dzieci. Po mszy Św. spotkanie z dziećmi, które przyjmą w tym roku Pana Jezusa w Komunii Św.
 7. W czwartek przypada Dzień Matki. Na majowym będziemy się modlić za nasze mamy. Serdecznie zapraszam wszystkich co kochają swoje mamy. Niech nasza modlitwa będzie naszym prezentem, który nie zwiędnie.
 8. W piątek na godz. 16.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z rozważaniami Dzienniczka św. s. Faustyny.
 9. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 10. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest do zakupienia w cenie 8 zł w kancelarii parafialnej.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych;
  – czwartek – Św. Filip Nereusz, prb;
  – sobota – Bł. Kard. Stefan Wyszyński, bp, Prymas Polski.
 13. We wtorek o godz. 10.30 odbędzie się ostatnie pożegnanie ś.p. Haliny Rdzak, a w środę o godz. 11.00 w Konojadach odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Martę Gardocką. Polecajmy nasze siostry Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.