Ogłoszenia Parafialne 12.06.2022 – Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Przeżywamy dziś niedzielę Trójcy Świętej. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Tzw. „Biały tydzień” dla dzieci pierwszokomunijnych codziennie od poniedziałku do zakończenia oktawy Bożego Ciała.
 2. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i udekorowanie Kościoła i wokół niego na uroczysty dzień I Komunii Św. Serdecznie dziękuję siostrom z parafii, które uroczyście wprowadziły przy asyście naszych obrazów dzieci do naszej Świątyni Parafialnej. Bóg zapłać ministrantom i Służebnicom Maryi za pełnioną służbę przy ołtarzu. Serdecznie dziękuję panu Michałowi za to, że grał i śpiewał podczas I Komunii Św..
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę inwestycyjną przeznaczoną na spłatę naszych zobowiązań.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji: I ołtarz: przy rodzinie państwa Wrońskich, który przygotowują Konojady, Tomki; II ołtarz: przy figurze Jezusa – przygotowują Mileszewy; III ołtarz: naprzeciw rodziny państwa Pieroń na parkingu – przygotowuje Bukowiec; IV ołtarz: przy Grocie Matki Bożej na Ogrodzie Parafialnym – przygotowują parafianie z Lembarga. Przygotowanie ołtarzy powierzam wszystkim wiernym, którzy pragną uczcić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i proszą o Jego Błogosławieństwo. Dopilnowanie dekoracji ołtarzy powierzam opiece sołtysów wsi. Proszę o pomoc naszych druhów Strażaków z parafii o zabezpieczenie trasy procesji. Do niesienia chorągwi i obrazu zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Procesja w oktawie Bożego Ciała połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Proszę o przystrojenie na te święte dni okien naszych domostw. Niech to też będzie ukazaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. Od wtorku do środy po każdej Mszy Św. zapraszam na próby dziewczynki do sypania kwiatków na Boże Ciało oraz dziewczęta, jak w ubiegłych latach, o pomoc w tych próbach.
 7. We wtorek obowiązkowo spotkanie młodzieży obu grup przygotowujących się do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele parafialnym.
 9. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – św. Antoni z Padwy;
  – wtorek – Bł. Michał Kozal, bp, męcz.;
  – piątek – św. Albert Chmielowski, zak.
 10. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej: Niedziela.
 11. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Andrzej Adam Molenda, stan wolny, par. p.w. Chrystusa Króla, Jabłonowo Pomorskie
  Sylwia Grzębska, stan wolny, parafia p. w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Lembargu.

  Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien zgłosić to niezwłocznie proboszczowi parafii w kancelarii parafialnej.

 12. W środę o godz. 12.00 w Konojadach odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Wojciecha Anzel. Zdrowaś Maryjo…
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Trójcy Świętej i całego Tygodnia.