Ogłoszenia Parafialne XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną.
 2. Jutro przeżywamy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy głównej patronki naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu Ks. Biskupie Wiesławie. Jest to też dzień papieski.
 3. Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Pragnę serdecznie podziękować naszym Druhom i Druhnom z OSP Bukowiec za godnie pełnioną służbę na chwałę Boga, paniom niosącym obrazy, Służbie Liturgicznej, panu Kazikowi i Luckowi za śpiew podczas procesji Bożego Ciała, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, które wytrwały do końca, jak również rodzicom, że poświęcili czas na Mszę Św. Dziękuję dziewczynom, które czuwały nad dziećmi sypiącymi kwiatki.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu świątyni i wokół niej, przed naszym odpustem wszystkim Tym (5 osób), którzy rozumieją wymiar tej Uroczystości. Dziękuję również Panu Grabarzowi za dbanie o nasze cmentarze w Lembargu.
 5. W środę przeżywać będziemy nasz odpust parafialny Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 10.00 i Suma Odpustowa o godz. 12.00. Proszę na Sumę o pomoc w procesji druhów strażaków z naszej parafii, siostry i młodzież z grupy 2 przygotowującą się do bierzmowania oraz liczne uczestnictwo w tej ważnej Uroczystości dla naszej Rodziny Parafialnej.
 6. We wtorek po Mszy Św. zapraszam Służbę Liturgiczną i dziewczynki „Służebnice Maryi” na spotkanie przygotowujące do naszego odpustu. Zachęcam i zapraszam chłopców i dziewczynki do służby Panu Jezusowi i Maryi przy ołtarzu.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych od godz. 9.00. Spowiedź I piątkowa od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W sobotę zapraszam na godz. 16.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP oraz Żywy Różaniec na Mszę Św. w ich intencji.
 8. Do skrzynki pod chórem, lub w kancelarii parafialnej można składać ofiary na remont ołtarza. Przypominam, że niebawem będziemy musieli zapłacić za renowację figury św. Jana. Część będziemy mogli zapłacić z dotacji uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego, ale resztę musimy pokryć sami.
 9. Miesiąc czerwiec poświęcony jest NSPJ. Litania do NSPJ w tygodniu połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
 10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Uroczystość – NMP Nieustającej Pomocy – Główna Patronka Diecezji;
  – wtorek – Św. Ireneusz, bp. męcz;
  – środa – Uroczystość – Św. Ap. Piotra i Pawła – ODPUST PARAFIALN
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.