Ogłoszenia Parafialne XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni oraz za ofiary złożone dzisiaj do puszek na kwiaty i dekoracje w naszym Kościele Parafialnym.
 2. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem Dzienniczka Św. S. Faustyny.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana przeznaczona na spłatę naszych zobowiązań, a w niedzielę 31. lipca kolekta przeznaczona będzie na ubezpieczenie naszych świątyń i cmentarzy oraz domu parafialnego. Polecam ją waszej ofiarności.
 4. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego 25. lipca wspomnienia św. Krzysztofa modlić się będziemy za kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po każdej Mszy Św. także w sobotę wieczorem, modlitwa i błogosławieństwo pojazdów i ich kierowców. Dziękujemy Bogu za każdą szczęśliwą podróż, a także za pojazdy, które mamy do dyspozycji. W tym dniu chcemy wspomóc swoją ofiarą polskich misjonarzy, aby nie pozostali bez środków transportu – narzędzi swojej misyjnej codzienności.
 5. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 6. Zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 01.08. – 12.08.2022. Wyjście 1. sierpnia o godz. 9.00 sprzed Kościoła św. Wojciecha. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w sobotę 30 lipca po mszy Św. o godz. 18.00 w parafii Jabłonowo – Zamek. Więcej informacji u przewodnika grupy zielonej Ks. Mateusza Wiśniewskiego pod nr tel. 698 266 465. Proszę jednocześnie o informację, kto udaje się na pielgrzymi szlak z naszej parafii.
 7. W sobotę po Mszy Św. katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
  – środa – Bł. Czesława, prb;
  – piątek – Święto Św. Marii Magdaleny;
  – sobota – Św. Brygidy, zak. patronka Europy.
 9. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.