Jak co roku, z polecenia i nadania przez św. Leona XIII obchodziliśmy nasz prastary odpust ku czci Matki Bożej Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Jest on obchodzony w każdą I niedzielę po 2 listopada. W tym roku sumistą i kaznodzieją był zaprzyjaźniony ks. Proboszcz z Kruszyn i Brudzaw – Ks. Waldemar Konczalski. W kazaniu nawiązując do męczeństwa 7 braci machabejskich wskazał na związek Maryi z ich męczeństwem. Maryja podobnie uczy nas wierności wierze, odwagi przeciwstawieniu się złu, zrezygnowanie z ziemskiego życia, aby mieć życie wieczne. Na odpust przybyli także kapłani z dekanatu, aby wspólnie świętować naszą radość. Zanosiliśmy także nasze prośby i błagania, dziękczynienia i przebłagania do Jezusa w Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. kapłani udali się do plebani, aby wspólnie świętować jedność kapłańską.