W dniu wczorajszym obchodziliśmy wspomnienie Św. Mikołaja. W naszej parafii wspomnienie to połączone zostało z Roratami dla dzieci. Po uroczystym wprowadzeniu dzieci i rozpoczęciu Mszy Św. mogliśmy wysłuchać Słowa Bożego oraz homilii, w której Ks. Proboszcz ukazał postać św. Mikołaja. Rozpoczynając swoje rozważania Ks. Proboszcz przypomniał, że są daty o których stale pamiętamy: datę swoich urodzin, imienin; datę rozpoczęcia szkoły; datę Bożego Narodzenia i Wigilii; datę dnia św. Mikołaja. Wskazując na tę postać Ks. Proboszcz wspomniał, że sam boi się tego współczesnego „Mikołaja”, a raczej wielkiego krasnala z wielkim brzuchem, który straszy i krzyczy HO HO HO!! Bo św. Mikołaj to postać całkiem inna, niż ta z reklam… Św. Mikołaj to osoba, która wiąże się z wieloma legendami i przesłaniem… Te niektóre z nich Ks. Proboszcz przytoczył i zaciekawiły nie tylko dzieci, ale i rodziców. Czy wierzyć w św. Mikołaja? Oczywiście, wierzyć w jego życie i przesłanie, które nam pozostawił. Warto dzisiaj być św. Mikołajem, czyli osobą, która swoje serce upodabnia do Serca Pana Jezusa. To serce ma się dzielić z potrzebującymi, czasami tylko swoją obecnością, czasami dobrym słowem, a czasem i oddaniem jakiejś rzeczy potrzebującemu… Pod koniec Mszy Św. Ks. Proboszcz przy pomocy Michała obdarował dzieci „mikołajkami”, a dla rodziców i zebranych wiernych słodkim upominkiem. Tradycji stało się zadość. Figura Pana Jezusa, która każdego dnia wędruje z domu do domu dzieci, które wylosowano powędrowała do Michała, który tak walecznie wspierał naszego Ks. Proboszcza.