W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nasza parafia świętowała ważne wydarzenia. Pierwsze to, że Maryja urodziła się jak każdy z nas, ale Bóg obdarzył ją Łaską, że dusza Jej była bez grzechu. Ks. Proboszcz w homilii wskazał, że pomimo tego, że dogmat ten ustanowiony został dopiero w XIX w. (1854 r.) przez papieża Piusa IX, to Maryja na naszych polskich ziemiach czczona była od chrztu Polski. Kult Niepokalanej zaczęli szerzyć franciszkanie, gdy w XIII w. przybyli do Polski. Od zarania dziejów Maryja prowadzi nas przez dzieje historii, pod Jej sztandarem zwyciężamy wszelkie zło i pokusy. Ona prowadzi nas do Swojego Syna. Drugie ważne wydarzenie to, że nasza wspólnota parafialna cieszy się z kolejnych Służebnic Maryi, które złożyły swoją przysięgę i zobowiązania. Dziewczynki zobowiązały się do tego, aby: Brać udział we Mszy świętej niedzielnej według wyznaczonej kolejności, przystępować często do spowiedzi i Komunii świętej szczególnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca, modlić się na różańcu zwłaszcza w intencji misji, uczestniczyć w szczególnych uroczystościach parafialnych (np.: odpust parafialny, rekolekcje, Boże Ciało, Nabożeństwa I Sobót Miesiąca…) w charakterze Liturgicznej Służby Ołtarza oraz swoją postawą świadczyć wszędzie: w domu, w szkole, na podwórku, że jest dzieckiem Maryi. Po złożeniu ślubowania mamy i babcia naszych dziewczynek z dumą i łzami w oczach uroczyście nałożyły pelerynki. Dziękujemy rodzicom, że dbają o Maryjne wychowanie swoich córek. Maryja towarzyszyła także dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Ks. Proboszcz poświęcił w tym dniu medaliki i krzyżyki, które dzieci maja z dumą nosić na swoich piersiach. „To nie jest jakiś amulet, ale świadectwo przynależności do Maryi i Jej Syna” podkreślił Ks. Proboszcz w słowie skierowanym do dzieci. Na koniec odbyło się losowanie figurki dzieciątka i dzieci otrzymały kolejne naklejki do swojego obrazka adwentowego. Cieszymy się, że mogliśmy tak pięknie przeżyć ten dzień i uroczystą Msze Św.