22 grudnia 2022 r. odbyło się w naszej parafii zakończenie Rorat dla dzieci. Mszy Św. przewodniczył O. Ryszard, który jak co roku przybył do swojego rodzinnego domu z Rzymu, gdzie naucza jako profesor na Uniwersytecie Angelicum. Na koniec Mszy Św. Ks. Proboszcz przy współpracy SLO i Służebnic Maryi oraz O. Rysia wręczyli nagrody za pierwsze trzy miejsca, oraz nagrody pocieszenia dzieciom, które wzięły udział w naszych parafialnych konkursach. Pierwszy z nich to konkurs dla dzieci, które uczestniczyły przez Adwent we wszystkich roratach i okazały się wyklejonym obrazkiem, a drugi dotyczył najpiękniejszej ozdoby na choinkę przy żłóbku Pana Jezusa. W tych konkursach wzięło udział wiele dzieci, dlatego wybór pierwszych trzech miejsc był bardzo trudny. Ozdoby choinkowe były piękne, pomysłowe, jak i pracochłonne. Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za udział w roratach, za pracę nad ozdobami, które teraz będą zdobić naszą świątynię. Jednocześnie Ks. Proboszcz zaprosił dzieci do udziału w innych nabożeństwach w ciągu roku. Po wręczeniu nagród i obdarowaniu wszystkich słodyczami Ks. Proboszcz wraz z dziećmi udekorowali choinkę przy żłóbku.

 

fot. i tekst. Katarzyna Lampert