Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2023

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele Parafialnym.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek 15 min. przed Mszą Św. zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem Dzienniczka Św. Faustyny.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy Święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w Środę Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00 w Konojadach i o godz. 16.00 w Lembargu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który zobowiązuje nas do pokuty, modlitwy i jałmużny. Kolekta ze Środy Popielcowej przeznaczona na cele charytatywne wynagradzające łamanie postu piątkowego. Polecam ofiarności wedle waszych sumień, bo to każdy musi rozeznać, czy przestrzega posty piątkowe. Rozpoczynają się także nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od Środy Popielcowej można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w Kancelarii Parafialnej oraz rozpoczyna się czas Komunii Wielkanocnej.
 6. Przy ołtarzu zostanie postawiona skarbonka, do której będzie można składać jałmużnę postną, którą przekażemy na najbardziej potrzebujących.
 7. Droga Krzyżowa w Lembargu w każdy piątek o godz. 16.00. Serdecznie i szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Proszę zarezerwujcie sobie czas, aby wyciszyć się i duchowo przygotować się do przeżycia tego świętego czasu. Można rezerwować intencje Mszy Św. w Konojadach i Lembargu.

  Program rekolekcji:

  Niedziela – Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 z nauką rekolekcyjną. Na godz. 10.00 szczególnie zapraszam dzieci naszej parafii, w tym przygotowujące się do I Komunii Św. z klas II i III.
  Poniedziałek – godz. 9.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla matek i kobiet.
  Wtorek – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla ojców i mężczyzn
  Środa – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę dla młodzieży w tym przygotowującą się do bierzmowania.

  Spowiedź rekolekcyjna w środę od godz. 9.30 w Konojadach i od 15.00 w Lembargu. Skorzystajmy z niej, aby czystym sercem i sumieniem przeżyć ten czas Wielkiego Postu.
 9. Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.00. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 10. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 8.00 do godz. 10.00. We wtorek od godz. 10.00 do Mszy Św. o godz.16.00.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – czwartek – Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, męcz.
 13. W minionym czasie na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Jadwigę Górską. Zdrowaś Maryjo…
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia