Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 26.02.2023

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Jeszcze raz serdecznie witam wśród nas Ks. Sławomira Sobierajskiego – proboszcza z Jabłonowo Zamek, naszego rekolekcjonistę, który wprowadza nas w przeżycie Wielkiego Postu i godnego przygotowania się do przeżycia Świąt Paschalnych. Naszą wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście wyrazimy przez złożenie ofiar we wtorek i środę. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Program rekolekcji:
  Niedziela – Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 z nauką rekolekcyjną.
  Poniedziałek – godz. 9.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla kobiet.
  Wtorek – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla mężczyzn.
  Środa – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla młodzieży w tym przygotowującą się do bierzmowania. Przypominam, że młodzież przynosi indeksy z wpisaną datą i składa je na ołtarzu przed Mszą Św. (tak w niedzielę, jak i w tygodniu rekolekcyjnym).
  Spowiedź rekolekcyjna w środę od godz. 9.30 w Konojadach i od 15.00 w Lembargu. Skorzystajmy z niej, aby czystym sercem i sumieniem przeżyć ten czas Wielkiego Postu.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę remontowo – budowlaną.
 4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu posprzątali nasze świątynie i przygotowali dekoracje na Wielki Post, który przypomina o modlitwie, pokucie i jałmużnie na potrzebujących wsparcia finansowego i modlitewnego.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad gentes”.
 6. W środę 15 min. przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Lembarskiej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek po Mszy Św. obowiązkowe spotkanie Służby Liturgicznej i Służby Maryi.
 8. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszej Krwi Chrystusa i modlitwa o święte powołania kapłańskie, w piątek o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza Św.; w sobotę zapraszam wszystkich wiernych, Żywy Różaniec, Służebnice Maryi na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Mszę Św. w ich intencji.
 9. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Proszę podpowiedzcie mi, kto pragnie pojednania i zjednoczenia się z Chrystusem, w Komunii Św., a nie może przybyć do Kościoła przez zgłoszenie takich osób w kancelarii parafialnej.
 10. Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.00. Serdecznie i szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 11. W Kancelarii Parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Rozpoczął się czas Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.
 12. Przypominam, że kartki do spowiedzi są zatwierdzone przez I Synod Diecezji Toruńskiej i są świadectwem do wydania jakichkolwiek zaświadczeń parafialnych stwierdzających praktyki religijne. Fakt uczestniczenia w Spowiedzi Św. i Komunii Św. Wielkanocnej zapisany jest w przykazaniach Kościelnych.
 13. Przy ołtarzu i pod chórem jest postawiona skarbonka, do której można składać jałmużnę postną. Ofiary zostaną przekazane na najbardziej potrzebujących.
 14. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 15. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia.