Dzień kobiet – dzień dziękczynienia za dar i pracę pań. Ten dzień w parafii rozpoczęliśmy modlitwą podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, naszej Pani Lembarskiej, na którą Ks. proboszcz podczas ostatniej niedzieli zaprosił mężczyzn. Ks. proboszcz z wielką wiarą i miłością polecał dzisiaj Jezusowi przez wstawiennictwo Matki Bożej wszystkie kobiety naszej parafii. W homilii podkreślił godność i zasługi kobiet. „Za sukcesem mężczyzn stoi zawsze kobieta. Począwszy od Maryi, która od samego początku wstawiała się za potrzebującymi. Od odpowiedzi aniołowi fiat „niby drugoplanowa, ale najważniejsza” wypraszała i nadal to czyni potrzebne łaski. Tak też jest i dzisiaj, mężczyzna potrzebuje kobiety, aby się nie pogubić”. Ks. proboszcz podziękował za siłę, która pozwala kobietom trwać przy mężczyznach. Kobiety są przyczyną niemal wielu dobrych zmian w rodzinach, mężów, synów… Szczęście to stan, który trwa niekiedy u dziecka do 7 roku życia. Ale szczęście to też dar dobrej i zaradnej kobiety. Po Komunii Św. Ks. proboszcz złożył życzenia, ze wszystkimi obecnymi mężczyznami zaśpiewał „Życzymy, życzymy” oraz przy pomocy pana sołtysa Piotra Małkowskiego wręczył kwiaty każdej kobiecie i dziewczynce ze Służby Maryjnej. Prezentów nigdy dość kiedy należy dziękować za ofiarną pracę kobiet. Sam pan sołtys na koniec obdarował słodkimi upominkami wszystkie nasze panie. Bóg zapłać za pamięć i modlitwę. I jak to powiedział Ks. proboszcz „wybaczcie nam mężczyznom, że czasami jesteśmy nieznośni, ale za to nas kochacie” wybaczamy i kochamy.

fot. i tekst Katarzyna Lampert