Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2023

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną i do puszki na kwiaty i dekoracje do grobu pańskiego.
  2. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm.
  3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ze względu na spowiedź w dekanacie Msza św. w tym dniu o godz. 15.00
  4. W czwartek po Mszy. Św. spotkanie ministrantów i służebnic Maryi. Obecność obowiązkowa.
  5. W Lembargu Droga Krzyżowa w piątek połączona z Mszą Świętą o godz.16.00.
  6. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. W sobotę po Mszy Św. zapraszam Radę Parafialną na spotkanie do plebanii. Obecność obowiązkowa.
  8. Gorzkie Żale o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w sobotę 01.04.2022r. o godzinie 10.00 w Konojadach i 11.15 w Lembargu. Zachęcam aby skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania, aby godnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Chrystusa.
  10. W Wielki Piątek (7. kwietnia) będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie w kancelarii parafialnej wszystkich, którzy nie mogą z racji choroby, czy wieku przybyć do Kościoła, a pragną przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
  11. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich.
  12. W kancelarii parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi św. wielkanocnej .
  13. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która dostępna jest w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  14. Od soboty 01.04.2023 Msze Św. w tygodniu o godzinie 17.00
  15. W poniedziałek 03.04.2023 o godz. 16.30 egzamin dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  16. Informuję, że w Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w związku z licznymi obowiązkami przygotowującymi  do Świąt Wielkanocnych.
  17. W związek małżeński pragną wstąpić:

Maciej Marek Karaś, st. wolny, zamieszkały parafia Toruń
    Ewelina Bartkowska, st. wolny, zamieszkała parafia tutejsza

Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
  18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Feliksę Błajda i Władysławę Serwatka. Zdrowaś Maryjo…
  19. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.