Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 02.04.2023

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać panu Luckowi i całej rodzinie Gałusza za prace porządkowe przy cmentarzu.
 2. Bóg zapłać za tak liczne skorzystanie ze spowiedzi przedświątecznej.
 3. Przypominam, że jutro o godz. 16.30 rozpocznie się egzamin dla kandydatów do bierzmowania. Brak zaliczenia dyskwalifikuje kandydata do przyjęcia sakramentu.
 4. Dziękuję pani Kasi i panu Tomkowi za ufundowanie nowego paschału z wosku pszczelego.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją Waszej ofiarności.
 6. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W środę na godz. 10.00 serdecznie zapraszam do pomocy w sprzątaniu Kościoła wszystkich, którym leży na sercu piękno naszej Świątyni.
 8. W czwartek po Mszy Św. rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci za udział w Drodze Krzyżowej.
 9. W środę, czwartek, piątek i w sobotę zapraszam ministrantów całej parafii (także seniorów) i Służebnice Maryi na zbiórkę po Mszy Św. Zapraszam także parafian do wzięcia udziału w liturgii Triduum Paschalnym.
 10. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa tego Świętego Czasu odbywać się będą:

  Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Lembarg Wieczerza Pańska; przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Jest to dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W czwartek zbiórka do puszek na Jałmużnę Postną.

  Wielki Piątek – Nabożeństwo Krzyżagodz. 18.00 – Lembarg (adoracja Krzyża do godz. 21.00). Ofiary z tego dnia przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Polecam ją Waszej ofiarności. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 20.00 Gorzkie Żale, które poprowadzą Żywy Różaniec. W piątek odwiedzę także chorych z naszej parafii od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chętnych do Komunii Św. Wielkanocnej w kancelarii parafialnej.

  Wielka Sobota – Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody oraz odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Św. o godz.18.00. Proszę o przyniesienie ze sobą gromnic. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 w Lembargu. Święcenie pokarmów o godz. 10.00 w Konojadach i o godz. 10.30 w Lembargu. Proszę niech każdy z nas znajdzie czas na adorację Pana Jezusa. Po Liturgii Światła adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00.

  Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja godz. 7.00, pozostałe Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30 w Konojadach.

  Podczas adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę proszę o wartę przy grobie naszych strażaków z OSP Konojady i OSP Bukowiec.
 11. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 12. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Maciej Marek Karaś, st. wolny, zamieszkały parafia Toruń
  Ewelina Bartkowska, st. wolny, zamieszkała parafia tutejsza

  Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
 13. Informuję, że kancelaria parafialna w tym tygodniu jest nieczynna.
 14.  Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 15. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia.