Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 07.05.2023

 1. Bóg zapłać za przepiękne przeżycie wczorajszego dnia Wizytacji ks. Biskupa Józefa. Wszystkim za wszystko, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia naszego pasterza składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna przeznaczona na spłatę naszych zobowiązań.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy Św. spotkanie z dziećmi, które przyjmą w tym roku Pana Jezusa w Komunii Św.
 4. W piątek na godz. 16.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączone z rozważaniami Dzienniczka św. s. Faustyny.
 5. W niedzielę w łączności z Mszą Św. o godz. 8.00 procesja wielkanocna wokół Kościoła.
 6. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00. Przypominam, że w nabożeństwach majowych mają obowiązek uczestniczyć dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
 7. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 8. Po raz kolejny w tym roku włączamy się w akcję „Zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”. Jest to akcja wspierania misji przy współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym tygodniu do czwartku można składać przy kostnicy (w bramie) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady). Odbiór przewidziany jest 12 maja 2023 r. o godz. 13.00. Zachęcam do udziału akcji.
 9. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest do zakupienia w cenie 10 zł w kancelarii parafialnej.
 10. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Uroczystość – św. Stanisław, Bp męcz., patron Polski;
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.