Ogłoszenia Parafialne 04.06.2023 – Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Przeżywamy dziś niedzielę Trójcy Świętej. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Tzw. „Biały tydzień” dla dzieci pierwszokomunijnych codziennie od poniedziałku do zakończenia oktawy Bożego Ciała.
 2. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i piękne udekorowanie Kościoła i wokół niego na uroczysty dzień I Komunii Św. oraz za dar ołtarza jakim są świece przy ołtarzu, dzwoneczki i trybularz. Do tego daru dołożyli się także niektórzy rodzice młodzieży, która w zeszłym miesiącu otrzymała sakrament bierzmowania: (p. Gardian, p. Kosiorowska, p. Leszczyńscy, p. Lewandowscy. p. Linowieccy, p. Malinowscy, p. Pacyna, p. Parzych, p. Puścian, p. Ucińscy, p. Tarnogórscy i p. Polak.
 3.  Serdecznie dziękuję siostrom z parafii, które uroczyście wprowadziły przy asyście naszych obrazów dzieci do naszej Świątyni Parafialnej. Bóg zapłać Służebnicom Maryi za pełnioną służbę przy ołtarzu. Serdecznie dziękuję panu Michałowi za to, że grał i śpiewał podczas I Komunii Św.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu obchodzić będziemy „Dzień Misyjny”.
 6. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji będzie delikatnie zmieniona w porozumieniu z Radą duszpasterską : I ołtarz: przy Krzyżu koło p. Dąbrowskiej – przygotowuje Bukowiec; II ołtarz: przy rodzinie państwa Wrońskich, który przygotowują Konojady i Tomki; III ołtarz: przy figurze Jezusa – przygotowują Mileszewy; IV ołtarz: przy Chrystusie Frasobliwym na Ogrodzie Parafialnym – przygotowują parafianie z Lembarga. Przygotowanie ołtarzy powierzam wszystkim wiernym, którzy pragną uczcić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i proszą o Jego Błogosławieństwo. Proszę o pomoc naszych druhów Strażaków z parafii o zabezpieczenie trasy procesji. Do niesienia chorągwi i obrazu zapraszam młodzież, która otrzymała w tym roku sakrament bierzmowania. Procesja w oktawie Bożego Ciała połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Proszę o przystrojenie na te święte dni okien naszych domostw. Niech to też będzie ukazaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 7. Od wtorku do środy po każdej Mszy Św. zapraszam na próby dziewczynki do sypania kwiatków na Boże Ciało oraz proszę dziewczęta, jak w ubiegłych latach, o pomoc w tych próbach.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – św. Bonifacy, bp, męcz.;
 9. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej „Niedziela” oraz zachęcam do prenumeraty nowego pisma „Magazyn” (tematyka historyczna, z zakresu historii Kościoła  i jego związków z narodem) jest to czasopismo kwartalne w cenie 15 zł.
 10. Rodzinie parafialnej jak i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Trójcy Świętej i Nowego Tygodnia.