29 czerwiec to dzień, w którym nasza parafia przeżywa swoją Uroczystość Odpustową ku czci świętych patronów Piotra i Pawła. W tym roku gościliśmy w naszej rodzinie parafialnej Ks. proboszcza Łukasza Snopek z Wielkiego Łęcka. Cały dzień głosił Słowo Boże oraz przewodniczył Sumie Odpustowej. Podczas homilii wskazał na różnorodność osobowości tych Apostołów i powołania do głoszenia Ewangelii. Mimo różnic, mieli wspólny cel – przybliżyć Chrystusa Żydom i poganom. Po wygłoszonej homilii Ks. Łukasz poświęcił chorągiew, który ufundował Żywy Różaniec z całej parafii. Po Komunii Św. odmówiliśmy przed Najświętszym Sakramentem litanię do Św. Apostołów Piotra i Pawła i oddaliśmy Bogu cześć w procesji wokół Kościoła. Na koniec ks. Łukasz udzielił Błogosławieństwa. Dziękujemy także licznie przybyłym kapłanom z dekanatu, którzy wspólnie z naszą parafią przeżywali nasz odpust parafialny.

fot. i tekst Kasia Lampert