Duchowa Adopcja Medyka – to akcja zainicjowana przez toruńską wspólnotę „Słowo Życia” wraz ze Stowarzyszeniem im. Ani Bicz „Święci z sąsiedztwa”. DAM to niesienie pomocy osobom, które walczą z groźnym koronawirusem „na pierwszej linii frontu”

Codzienna modlitwa za pracowników służby zdrowia trwa. Osoby świeckie, księża, siostry i bracia zakonni, rodziny i dzieci podejmują to duchowe wyzwanie w podziękowaniu medykom za pracę i trud włożone w ratowanie życia i zdrowia pacjentów.

Poświęcenie chwili w ciągu dnia na krótką modlitwę, zamyślenie czy medytację nic nas nie kosztuje, a może dać naprawdę wiele dobrego.

Marianna Mucha wraz z mamą niosą duchowe wsparcie medykom, którzy zostali im przydzieleni. Podkreślają i wierzą, że ta modlitwa może wyprosić u Boga potrzebne łaski dla wszystkich, którzy są narażeni na zachorowanie.

Jak dołączyć do akcji i adoptować medyka?
Na stronie www.dam.diecezja-torun.pl można przyłączyć się do akcji i wylosować medyka, z którego będziemy się modlić do czasu ustania epidemii.


Pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, asystenci, dentyści, rehabilitanci, pracownicy obiektów medycznych i inni mogą również zgłosić się do objęcia ich modlitwą pod adresem e-mail: dam@diecezja-torun.pl .