1. Trwa miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiamy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 2. W poniedziałek przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wypraszamy w tym dniu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II potrzebne dla nas Łaski. O godz. 16.00 zapraszam na nabożeństwo połączone ze Mszą Św.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek 15 min. przed Mszą Św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. 
 4. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. W dniach 18 – 20 maja będziemy modlić się o urodzaje. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnej procesji do figury św. Antoniego.
 6. Wg ustaleń rządowych z dnia 13.05.2020 w Kościele Parafialnym od niedzieli może przebywać 45 osób, a w Filialnym może przebywać 52.
  Przypominam o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, czyli dystansu 2 m od innych osób oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
  Jednocześnie informuję o zarządzeniu Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy nadesłanego do Kurii Diecezji Toruńskiej, że nie można gromadzić się na terenie przykościelnym (przed i wokół Kościoła) podczas sprawowania liturgii. Na dzień dzisiejszy wiemy już, że nie odbędzie się Procesja Bożego Ciała. (por. tekst PWIS z 15.05.2020)
 7. Msza Św. w sobotę o godz. 17.00 jest sprawowana wg formularza niedzielnego.
 8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
 9. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Przypominam, że do kancelarii może wejść jedynie 1 osoba zachowując bezpieczną odległość oraz zakrywając usta i nos.
 10. Bóg zapłać wszystkim tym, co wspierają naszą parafię materialnie i rzeczowo w tym trudnym czasie. Serdecznie dziękuję za przygotowanie, posprzątanie i udekorowanie naszej świątyni na godne przeżycie 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz za zrozumienie inicjatywy i udekorowanie domów.
 11. Ze względu na ograniczenia wiernych w Kościele i braku zbiórek do puszki na kwiaty i dekoracje, proszę o składanie ofiar na ten cel do skarbonki umieszczonej przy wejściu bocznym do Kościoła. Bóg zapłać za te ofiary, dzięki którym nasza świątynia może pięknie wyglądać na chwałę Pana Boga i naszej Lembarskiej Matki.
 12. Ze względu na pandemię wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 13. Przypominam, że zanim postawi się pomnik na cmentarzu, należy zgłosić w kancelarii parafialnej oraz otrzymać stosowną zgodę administratora, bez której nie można tego uczynić.
 14. W związek małżeński pragną wstąpić:
  Jakub Andrzej Lewandowski, st. wolny, zam. parafia Wąpielsk
  Agnieszka Iwona Badaczewska, st. wolny, zam. parafia tutejsza

  Kto by wiedział o przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien w sumieniu zgłosić to do proboszcza w kancelarii parafialnej.