Ogłoszenia Parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą 01.11.2020

1. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 9.00 w Lembargu i o godz. 11.00 w Konojadach.
  2. Wg ustaleń rządowych w dniach 31.10 – 02.11. cmentarze są zamknięte.
  3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za pomoc w porządkowaniu Kościoła i wokół niego, za dekoracje w naszej świątyni oraz za posprzątanie liści wokół plebanii paniom oraz panu Robertowi i panu Jasiowi.
  4. Postawiliśmy na cmentarzach w Lembargu tablice z regulaminem cmentarza. Niebawem taka tablica zostanie postawiona na cmentarzu w Konojadach.
  5. We wtorek kancelaria parafialna nieczynna.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci M.B Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Ze względu na epidemię odpust będzie miał skromny charakter, inny niż zwykle. Msze Św. w Lembargu o godz. 8.00 i 11.30 (suma), a w Konojadach o 10.00. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na nasze inwestycje.
  7. Pamiętajmy o naszych zmarłych szczególnie w listopadzie w naszych modlitwach, odprawianych Mszach Św. Jest to najpiękniejszy dar, jaki możemy im już dzisiaj ofiarować. Znicze, kwiaty nie dadzą im łaski zbawienia. A pamiętajmy, im szybciej dostaną się do nieba tym większe wstawiennictwo my tu na ziemi będziemy mieli u Ojca. W tym roku decyzją papieża Franciszka odpust zupełny za dusze czyśćcowe można uzyskać przez cały miesiąc listopad. Należy w tych dniach nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych i być w stanie łaski uświęcającej.
  8. Można odbierać kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Składamy je wypełnione w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wypominki za zmarłych w listopadzie codziennie po Mszy Św. o godz. 16.00.
  9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę moich chorych. O godz. 15.00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po niej spowiedź do godz. 16.00.
  10. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
    – poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
    – środa – Św. Karol Boromeusz, bp.
  12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.