Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 15.11.2020

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty raz na kolektę przeznaczoną na WSD w Toruniu. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana. Już dzisiaj za Waszą ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dlatego proszę was, abyście składali wasze prośby, dziękczynienia do skrzyneczki, które będą czytane i modlone w czasie Nowenny, a w piątek o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do modlitwy.
 3. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Pamiętajmy, aby Chrystus Pan był Królem naszego codziennego życia. Po Mszy Św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny. Przypominam, że Msza Św. w sobotę sprawowana jest z niedzieli. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału we Mszy Św.
 4. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły, a także i na obecny rok. Można także składać wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych.
 5. Wraz z adwentem, zgodnie z obrzędami Chrześcijańskiego Wtajemniczenia Dorosłych, rozpoczyna się kolejny cykl spotkań w ramach Katechumenatu Dorosłych Diecezji Toruńskiej, czyli przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej Komunii św. Do udziału w spotkaniach zapraszamy również dorosłych, którzy zostali już ochrzczeni, ale chcieliby się przygotować do przyjęcia tylko sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 przy parafii św. Józefa w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Spotkania formacyjne odbywają się do Wigilii Paschalnej, kiedy ma miejsce przyjęcie sakramentu chrztu św. Po Niedzieli Wielkanocnej wszyscy uczestnicy są zaproszeni do udziału w formacji po przyjęciu sakramentów inicjacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 listopada br. Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie parafii św. Józefa w Toruniu, tel. 56 662 30 32; email: parafia.sw.jozefa@gmail.com
 6. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 7. Urząd kancelarii parafialnej czynny jest od wtorku do czwartku przez pół godziny po Mszy Św. W kancelarii może przebywać 1 osoba zachowując przepisy sanitarne.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 9. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Św. Elżbieta Węgierska, zak.;
  – środa – Św. Karolina Kózkówna, męcz.;
  – piątek – Św. Rafał Kalinowski, prb.;
  – sobota – Ofiarowanie NMP
 10. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.