Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 13.12.2020

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na kwiaty oraz dekoracje na święta Bożego Narodzenia do naszej świątyni i plebanii. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
 2. Roraty dla wszystkich we wtorek, środę i czwartek. Zapraszam dzieci na roraty i proszę, aby przynosiły lampiony i serduszka z imionami i nazwiskami. Co roraty są rozdawane naklejki na obrazek, które będą zdobić nasze stoły podczas świąt. Poza tym, jest przewidziana niespodzianka.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W kancelarii parafialnej można odbierać poświęcony opłatek na stół wigilijny, rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły rok oraz nabywać świece adwentowe i kalendarze na Nowy Rok. Można także przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na przyszły rok.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do czwartku przez pół godziny po każdej Mszy Św.
 6. PROSZĘ, aby każdy wierny, któremu na sercu leży dobro naszej świątyni wsparł finansowo prace konserwatorskie wpłacając ofiary w kancelarii parafialnej, lub na konto naszej parafii:  Parafia Rzym. – Kat. P.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie. Konto BS Brodnica: 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001 z dopiskiem ofiara na kult religijny. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary, które wpłynęły na ten cel.
 7. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 8. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu M.B.N.P.
 9. Można zgłaszać w kancelarii parafialnej osoby starsze oraz chore, które chcą przyjąć Jezusa przed świętami. Wszystkich chorych, tych stałych i tych zgłoszonych odwiedzę 22 grudnia od godz. 9.00. W tym dniu zostanie odprawiona w ich intencji Msza Św.
 10. Ze względu na panujące obostrzenia spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych kapłanów nie będzie możliwa, dlatego już dzisiaj zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania od wtorku do  soboty pół godz. przed Mszą Św.
 11. Ze względu na panujące obostrzenia mogę spotkać się tylko z czterema przedstawicielami Rady Parafialnej w celu ustalenia przebiegu wizyt duszpasterskich.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Jan od Krzyża, prb., dr K-ła