Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam wszystkich wierzących parafian do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w swoich domach o godz. 15.00. Wznieśmy w dzisiejszym dniu w naszych sercach prośbę o ustanie epidemii, abyśmy zdrowo powrócili do normalnego funkcjonowania i do naszych świątyń na przeżywanie Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za wasze ofiary złożone na kolektę inwestycyjną oraz do puszek na dzieła Caritas.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele parafialnym.
 5. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można jeszcze odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 6. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 7. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Krystian Kowalski, stan wolny, zam. parafia tutejsza
  Sylwia Urszula Słysz, stan wolny, zam. parafia tutejsza.

  Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien niezwłocznie zgłosić to do proboszcza parafii w kancelarii parafialnej.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. Wg nowych obostrzeń w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 22 osoby, a w Kościele Filialnym 28 osób, nie wliczając w tym obsługi liturgicznej i kapłana. Bardzo proszę aby umożliwić uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie rodzinom, które zamówiły intencje.
 9. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Kontopodane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy ś.p. Jadwigę Nowak. Zdrowaś Maryjo…
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Miłosierdzia Bożego i całego Tygodnia.