Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 18.04.2021

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Znajdźmy czas na lekturę i medytację Słowa Bożego.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele Parafialnym.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski. 15 min. przed Mszą Świętą zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 5. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 6. W przyszłą Niedzielę Dobrego Pasterza będziemy przeżywać odpust w Kościele Filialnym w Konojadach. Modlić się będziemy o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Ze względu na pandemię, odpust będzie miał bardzo skromny charakter. W tym trudnym czasie potrzeba nam zrozumienia i miłości Dobrego Pasterza. Msza odpustowa odbędzie się o godz. 11.30 bez zaproszonych kapłanów z dekanatu i „sumisty odpustowego”. Nie będzie także procesji odpustowej. Kolekta z niedzieli to kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją waszej ofiarności.
 7. Zachęcam do spowiedzi przed odpustem, na którą zapraszam w sobotę na godz. 16.00 w Kościele Parafialnym.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. Wg nowych obostrzeń w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 22 osoby, a w Kościele Filialnym 28 osób, nie wliczając w tym obsługi liturgicznej i kapłana. Bardzo proszę aby umożliwić uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie rodzinom, które zamówiły intencje.
 9. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Biblijnej i całego Tygodnia Biblijnego.