Ogłoszenia Parafialne XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021

www.parafia-lembarg.pl

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę remontowo – budowlaną oraz do puszek na pomoc poszkodowanym w czasie nawałnic, która jest odpowiedzią na apel Przewodniczącego KEP.
  2. Dzisiaj wspominamy Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących oraz św. Jakuba Apostoła. Po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Zebrane ofiary przy tej okazji będą przeznaczone na zakup transportu dla polskich misjonarzy.
  3. Trwa remont kostnicy. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na ten cel. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że są potrzebne remonty w naszej świątyni, kostnicy, czy plebanii. To jest nasze wspólne dobro o które należy dbać, aby przyszłe pokolenia mogły tak jak my mieć godziwe miejsce do modlitwy jak i pożegnania bliskich zmarłych.
  4. Chciałbym złożyć serdecznie podziękowanie:
    – paniom za posprzątanie naszej świątyni oraz wokół niej do przeżycia kolejnej niedzieli i za piękne kwiaty na naszych ołtarzach;
    – panom Tomkowi i Pawłowi za pomoc w wywiezieniu gruzu z remontowanej kostnicy;
    – panu grabarzowi za dbanie i pielęgnację naszych cmentarzy w Lembargu.
  5. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcam do zachowania trzeźwości. Kolekta z niedzieli przeznaczona będzie na ubezpieczenie naszych świątyń i cmentarzy oraz domu parafialnego. Polecam ją waszej ofiarności.
  7. W przyszłą niedzielę i przyszły poniedziałek w Kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
  8. Chciałbym poinformować, że w dniach 6 – 17 sierpnia wyjeżdżam na urlop wypoczynkowy. W tym czasie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszystkie zgłoszenia na chrzest, ślub, zaświadczenia, pozwolenia na postawienie pomnika należy zgłaszać do 5 sierpnia. Opiekę duchową będzie sprawował O. Ryszard. W razie pogrzebu należy zgłaszać się do O. Ryszarda, który każdego będzie odprawiał Mszę Św. o godz. 17.00. Wyjątkowo w sierpniu odwiedzę chorych w I czwartek miesiąca.
  9. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
  10. W związek małżeński pragną wstąpić:
    Dawid Żerek, st. wolny, zamieszkały parafia Amsterdam
    Karolina Orłowska, st. wolny, zamieszkała parafia Amsterdam.
    Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
    – poniedziałek – św. Joachim, Anna rodzice NMP
    – czwartek – Św. Marta
    – sobota – Św. Ignacy Loyola. prb.
  12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.