1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Dzieło Pomocy Rodakom na Wschodzie.
  2. Bóg zapłać, tym którzy dbają bezinteresownie o naszą świątynię parafialną.
  3. W tym czasie Adwentu towarzyszy nam Maryja. Roraty we wtorek, środę i czwartek. Zapraszam dzieci na roraty i proszę, aby przynosiły lampiony i serduszka z imionami i nazwiskami. Co roraty są rozdawane także specjalne naklejki na obrazek, które będą zdobić nasze stoły podczas świąt. Poza tym, jest przewidziana pewna niespodzianka… Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież do bierzmowania w Roratach uczestniczy obowiązkowo. Młodzież przynosi ze sobą indeksy.
  4. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 10.00 i o godz. 16.00. Na godz. 16.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., którym poświęcimy medaliki. W tym dniu także uroczyście przyjęte zostaną dziewczynki do Służby Maryjnej.
  5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Lembarskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek na godz. 15.45 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek spotkanie po Mszy Św. młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania zgłoszonej w tym roku (klasy VII – VIII), a w sobotę o 15.00 zapraszam młodzież klas ponad podstawowych. Proszę o dostarczenie zaświadczenia o uczęszczaniu na katechezę. Brak zaświadczenia zwalnia kandydata do bierzmowania z przygotowań i przyjęcia w przyszłości tego sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności.
  8. W kancelarii parafialnej można odbierać poświęcony opłatek na stół wigilijny, rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły rok oraz nabywać świece adwentowe i kalendarz rolników na Nowy Rok oraz przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na przyszły.
  9. Jeżeli ktoś chciałby ofiarować choinki do Kościoła to proszę o informację w kancelarii parafialnej do końca tygodnia.
  10. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela w cenie 8 zł, która wyłożona jest na ołtarzu M.B.N.P.
  12. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Józefę Sitarz oraz ś. p. Jadwigę Małkiewicz. Zdrowaś Maryjo…
    – wtorek – Św. Ambroży, bp, dr Kościoła;
    – środa – Uroczystość Niepokalane Poczęcie NMP.