Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

1. Bóg zapłać wszystkim za przeżycie Bożego Ciała, za piękne ołtarze, za przystrojenie okien naszych domostw. Każdy może i powinien sobie zrobić rachunek sumienia sam, ile dał z siebie, aby można było tak pięknie celebrować tę naszą parafialną uroczystość. Jest to też wyraz czci ku Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa i ukazanie tego, że nie wstydzę się swojej wiary.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekorację do naszej świątyni na Odpust parafialny. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją waszej ofiarności.
  3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Przypominam młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania i dzieciom po I Komunii Św. o obowiązku uczestniczenia w Mszach Św. Dla młodzieży to jest sprawdzian wiary, a dla mnie pytanie, czy faktycznie młodzież pragnie przyjąć ten sakrament.
  4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem Dzienniczka Św. S. Faustyny.
  5. W piątek Uroczystością NSPJ kończymy procesje w oktawie Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 11.00 i 17.00 w Kościele Parafialnym. W tym dniu nie obowiązuje post. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  6. W czwartek po Mszy Św. zapraszam Służbę Ołtarza, chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu Panu Jezusowi na zbiórkę po Mszy Św. Zapraszam także dziewczynki do służby Maryi.
  7. W przyszłą środę (29.06) przeżywać będziemy nasz odpust parafialny Św. Apostołów Piotra i Pawła Dlatego już w sobotę o godz. 10.00 zapraszam wszystkich parafian kochających Pana Jezusa i Jego Matkę do pomocy w sprzątaniu kościoła orz wokół niego na nasz Odpust Parafialny. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tej doniosłej Uroczystości. Szczegóły przeżycia tej Uroczystości podam w przyszłą niedzielę. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi w tygodniu pół godz. przed Mszą Św.
  8. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
  9. Z radością chciałbym poinformować, że zakończona została inwentaryzacja naszych cmentarzy i udostępniono w internecie. Osobno dokonano renowacji cmentarzy w Lembargu i w Konojadach. Każdy może sprawdzić groby swoich zmarłych na naszej stronie parafialnej w zakładce „Cmentarz”. Można jednocześnie dowiedzieć się o tym kto zmarł i kiedy odbędzie się pogrzeb oraz rocznice naszych zmarłych. Proszę o zapoznanie się z tymi informacjami i zgłaszanie się do kancelarii parafialnej osoby, które odpowiadają za groby zmarłych w celu uzupełnienia informacji.
    – wtorek – św. Alojzy Gonzaga, zak.;
    – czwartek – Uroczystość – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela;
    – piątek – Uroczystość – Najświętszego Serca Pana Jezusa;
    – sobota – Niepokalanego Serca NMP.
  11. W związek małżeński pragną wstąpić:

Andrzej Adam Molenda, stan wolny, par. p.w. Chrystusa Króla, Jabłonowo Pomorskie
    Sylwia Grzębska, stan wolny, parafia tutejsza.

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien zgłosić to niezwłocznie proboszczowi parafii w kancelarii parafialnej.
  12. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Wojciecha Anzel, śp. Mariusza Murdzia i śp. Stefanię Mierzwa. Zdrowaś Maryjo…
  13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.