Ogłoszenia Parafialne X Niedziela Zwykła 11.06.2023

 1. Bóg zapłać wszystkim za przeżycie Bożego Ciała, za piękne ołtarze, za przystrojenie okien naszych domostw. Każdy może i powinien sobie zrobić rachunek sumienia sam, ile dał z siebie, aby można było tak pięknie celebrować tę naszą parafialną uroczystość. Jest to też wyraz czci ku Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa i ukazanie tego, że nie wstydzę się swojej wiary. Młodzież bierzmowana w tym roku nie zdała egzaminu z wiary ponieważ obraz pozostał w Kościele podczas procesji.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje związane z naszym odpustem parafialnym.
 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Przypominam dzieciom po I Komunii Św. o obowiązku uczestniczenia w Mszach Św.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem Dzienniczka Św. S. Faustyny.  
 5. W piątek Uroczystością NSPJ kończymy procesje w oktawie Bożego Ciała. Msz Św. tylko o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym. W tym dniu nie obowiązuje post.
 6. W piątek o godz. 10.00 podpiszę umowę z Urzędem Marszałkowskim na przyznaną dotację w kwocie 285 857,14, co stanowi 69% wartości renowacji. Koszt renowacji zabranych elementów wynosi 422 715, 64 zł. Pozostałą część kosztów tj. 136.858, 50 ponosi parafia. Po zebraniu z Radą Parafialną podjęto decyzję o podpisaniu tej umowy. Proszę Was o pomoc w uzbieraniu kwoty na wkład własny parafii. Po policzeniu parafian kwota na osobę wynosi 115 zł, gdyby każdy taką ofiarę złożył. Realia wskazują, że do Kościoła chodzi niecałe 30% wiernych. Proszę każdą rodzinę z parafii o wpłaty ofiar na konto parafialne lub w kancelarii parafialnej, ponieważ do końca października musimy mieć te pieniądze zabezpieczone na koncie, by otrzymać dotację. Wierzę, że wspólnymi siłami damy radę. Ofiarodawców wpiszemy do specjalnej księgi, aby w przyszłości potomni widzieli dbałość parafian o ich Kościół parafialny.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 8. Zapraszam chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu Panu Jezusowi. Zapraszam także dziewczynki do służby Maryi.
 9. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela i kwartalnika Magazyn.
 10. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Bł. Męcz. Antoni Julian Nowowiejski bp. i tow.;
  – wtorek – św. Antoni z Padwy;
  – środa – Bł. Michał Kozal, bp, męcz.;
  – piątek – Uroczystość – Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  – sobota – Niepokalanego Serca NMP.
 11. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Michał Andrzej Nowiński, stan wolny, par. tutejsza;
  Kinga Czerwińska, stan wolny, parafia Kowalewo Pomorskie.

  Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien zgłosić to niezwłocznie proboszczowi parafii w kancelarii parafialnej.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.